Vodeni sportovi

Emma Mečić izborila finale Paraolimpijskih igara

Petar Jenjić • četvrtak, 29.08.2024.

Emma Mečić, 17-godišnja hrvatska plivačica, izborila je finale Paraolimpijskih igara u Parizu, u disciplini 400 metara slobodno (S9). Imala je četvrto vrijeme kvalifikacija...

Krenule su Paraolimpijske igre u Parizu, a već ujutro nastupila je i jedna hrvatska predstavnica. Emma Mečić nastupila je u kvalifikacijama na 400 metara slobodno (S9) i izborila svoje mjesto u finalu.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska predstavnica plivala je u drugoj kvalifikacijskoj skupini i završila na drugom mjestu s vremenom 4:53.07, četiri sekunde i 33 stotinke iza pobjednice Lakeishe Patterson.

Pattreson je ujedno imala i najbrže vrijeme kvalifikacija, a Mečić čevrto. Ispred nje su završile Zsofia Konkoly iz Mađarske (4:50.20) i Vittoria Bianco iz Italije (4:52.26).

17-godišnja Mečić je aktualna europska prvakinja u ovoj disciplini, dok je prošle godine na Svjetskom prvenstvu osvojila srebro.

Finale je na rasporedu od 17:40 sati. test