Konferencijska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 29.08.2024, 19:00 h, Ljubljana, Stožice
Suci: Urs Schnyder, Marco Zürcher, Benjamin Zürcher (Švicarska)
Marko Brest
46'
23
Diogo Pinto
55'
19
Ivan Durdov
55'
8
Justas Lasickas
66'
15
Marko Ristić
74'
Susret počinje u 19:00 sati.
 Nakon 1:1 na Rujevici, danas se u Stožicama odlučuje o tome tko će u glavnu rundu Konferencijske lige, Olimpija ili Rijeka. Riječani su puni samopouzdanja i uvjereni u prolaz.
1' Počeo je susret.
2' Već u drugoj minuti pobjegao je Florucz i lobovao Zlomislića, ali dosuđeno je zaleđe.
2'
GOL! Olimpija Ljubljana - Rijeka 1:0
Mrežu je zatresao Raul Florucz.
2' Pogodak ipak vrijedi, Devetak nije izašao, Florucz je bio u liniji i pogodak je priznat, nema zaleđa.
8'
Žuti karton dobio je Niko Janković.
10'
Žuti karton dobio je Thalisson.
13'
GOL! Olimpija Ljubljana - Rijeka 2:0
Mrežu je zatresao Thalisson.
13' Jako loš početak Rijeke. 2:0 za Olimpiju, nova loša reakcija riječke obrane, ubacili su se domaćini iza leđa riječke obrane, uslijedila je povratna lopta u sredinu gdje je sam Thalisson koji lako zabija.
17' Rijeka izgleda potpuno izgubljeno, Florucz je dao loptu za Kojića, on bježi Smolčiću i srećom promašuje.
21' Prvi pokušaj Riječana, Pašalić je bio s loptom ukoso u 16 metara, pokušao je iz teške pozicije, lopta završava u korneru.
25' Dobar udarac Fruka izvana, ali Vidovšek brani. Dižu se Riječani!
27' Slobodnjak za Rijeku na dobrih 30 metara, probao je Pašalić, ali lopta ide dosta preko gola.
35'
GOL! Olimpija Ljubljana - Rijeka 3:0
Mrežu je zatresao Dino Kojić.
35' Velika pogreška Pašalića. Izgubio je loptu na polovici Olimpije, sjurio se domaćin u kontru, Kojić je prošao i Zlomislića te zabio za 3:0.
40' Još jedna prilika za Olimpiju, Thalisson je dobio loptu na strani i pucao, Zlomislić uz manje probleme brani.
45'
GOL! Olimpija Ljubljana - Rijeka 4:0
45' Užas, katastrofalne reakcije se nastavljaju, Thalisson je prošao kroz riječku obranu i zabio za 4:0.
45' Četiri minute nadoknade.
45'+4' Noćna mora u Ljubljani, kraj prvog poluvremena, 4:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Stjepan Radeljić, ulazi Ante Majstorović.
46'
Izmjena! Izlazi Toni Fruk, ulazi Näis Djouahra.
46'
Izmjena! Izlazi Dino Kojić, ulazi Marko Brest.
46'
Izmjena! Izlazi Mladen Devetak, ulazi Bruno Bogojević.
46'
Izmjena! Izlazi Veldin Hodža, ulazi Lindon Selahi.
47'
GOL! Olimpija Ljubljana - Rijeka 5:0
Mrežu je zatresao Pedro Lucas.
47' Nastavlja se. Jorge Silva ubacio iz kornera, Pedro Lucas glavom za 5:0.
53'
Žuti karton dobio je Dejan Petrovič.
54' Moglo je sada biti i 6:0, Florucz je dobio dobru loptu u 16 metara, pucao je loše.
55'
Žuti karton dobio je Raul Florucz.
55'
Izmjena! Izlazi Raul Florucz, ulazi Diogo Pinto.
55'
Izmjena! Izlazi Pedro Lucas, ulazi Ivan Durdov.
60' Prekid, Armada je zasula travnjak bakljama.
60' Traje prekid, Armada je dosad navijača besprijekorno, sada je totalni kaos, susret je prekinut, baklje su letjele i na tribinu gdje su obični gledatelji.
60' Glavni sudac poslao je momčadi u svlačionicu.
60' Traje sukob na tribinama i očekuje se barem 20-ak minuta prekida dok se riječki sektor ne isprazni.
60' Još uvijek su igrači u svlačionicama i čeka se odluka hoće li susret biti čak i prekinut u potpunosti.
60' Navijači su izbačeni sa stadiona, susret je nastavljen.
66'
Izmjena! Izlazi David Sualehe, ulazi Justas Lasickas.
74'
Izmjena! Izlazi Ahmet Muhamedbegović, ulazi Marko Ristić.
74'
Izmjena! Izlazi Franjo Ivanović, ulazi Komnen Andrić.
78' Dojam je da više nikome nije do nogometa, Riječani jedva čekaju kraj, ali i Olimpija kako bi proslavila ovaj prolaz.
89' Zabilježimo obranu Zlomislića nakon udarca Pinta.