Šok u New Yorku, 74. igrač svijeta nadigrao i izbacio Carlosa Alcaraza

Mihaela Bradovski • petak, 30.08.2024.

Za najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela ovosezonskog izdanja US Opena pobrinuo se Nizozemac Botic van de Zandschulp pobjedom protiv Carlosa Alcaraza...

Carlos Alcaraz bio je neprepoznatljiv u drugom kolu US Opena i stigla je kazna. Potpuno ga je nadigrao Botic van de Zandschulp, Nizozemac koji je trenutno 74. na ATP ljestvici.

Igraj na mečeve US Opena na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Van de Zandschulp je slavio u tri seta ostavivši Alcaraza bez prolaza u treće kolo.

Iako je jako loše otvorio meč i izgubio prvi set sa 6:1, vjerovalo se kako će Alcaraz podići svoju igru i napraviti ono za što je sposoban, ali Nizozemac je igrao odlično. I u drugom i u trećem setu van de Zandschulp je prvi dolazio do breaka, Alcaraz bi odmah uzvratio, ali završnica seta pripadala je Nizozemcu.

Sa zadovoljstvom je ovakav ishod dočekao Jack Draper koji je vjerovao kako će igrati protiv Alcaraza, a na kraju će ipak imati veće šanse za četvrto kolo protiv van de Zandschulp.

"Mislim da je razina moje igre bila stabilna kroz cijeli meč, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu ili da si barem pružim priliku. Nisam dobro osjećao lopticu, napravio sam previše pogrešaka. On je manje griješio nego što sam očekivao i to me iznenadilo, nisam znao kako reagirati na to. Imao sam manje energije nego što sam mislio da ću imati i to me iznenadilo", rekao je nakon poraza Alcaraz.

I dok se Alcaraz oprostio od US Opena, problema nije bilo za Jannika Sinnera koji je izgubio samo šest gemova protiv Alexa Michelsena.

Neočekivani poraz upisao je sedmi nositelj Hubert Hurkacz koji je izgubio od Jordana Thompsonatest

US Open, tenisači:
Jannik Sinner (Italija, 1) - Alex Michelsen (SAD) 6:4, 6:0, 6:2
Christopher O'Connell (Australija) - Mattia Bellucci (Italija) 6:3, 6:4, 3:6, 6:3
Nuno Borges (Portugal) - Thanasi Kokkinakis (Australija) 6:4, 7:5, 7:5
Jack Draper (Velika Britanija, 25) - Facundo Díaz (Argentina) 6:4, 6:2, 6:2
Tomaš Machač (Češka) - Sebastian Korda (SAD, 16) 6:4, 6:2, 6:4
Matteo Arnaldi (Italija, 30) - Roman Safjulin 6:2, 6:4, 6:4
Jordan Thompson (Australija) - Hubert Hurkacz (Poljska, 7) 7:6(2), 6:1, 7:5
David Goffin (Belgija) - Adrian Mannarino (Francuska) 6:7(8), 6:3, 6:2, 7:6(1)
Flavio Cobolli (Italija, 31) - Zizou Bergs (Belgija) 4:6, 6:3, 7:5, 6:3
Alex De Minaur (Australija, 10) - Otto Virtanen (Finska) 7:5, 6:1, 7:6(3)
Gabriel Diallo (Kanada) - Arthur Fils (Francuska, 24) 7:5, 6:7(3), 6:4, 6:4
Jakub Menšik (Češka) - Tristan Schoolkate (Australija) 6:7(4), 2:6, 6:2, 7:6(5), 7:6(3)
Daniel Evans (Velika Britanija) - Mariano Navone (Argentina) 6:4, 6:3, 6:3
Tommy Paul (SAD, 14) - Max Purcell (Australija) 7:45, 6:0, 1:0 predaja Purcell
Danil Medvjedev (-, 5) - Fabian Marozsan (Mađarska) 6:3, 6:2, 7:6(5)
Botic van de Zandschulp (Nizozemska) - Carlos Alcaraz (Španjolska, 3) 6:1, 7:5, 6:4