Lyon 4:3 Strasbourg
Strasbourg

Novi problemi, Ćaleta-Car izašao zbog ozljede, Lyon slavio preokretom

Branimir Korać, HINA • subota, 31.08.2024.

Lyon je stigao do prvih ovosezonskih bodova slaveći na svom travnjaku nakon velike borbe protiv Strasbourga s 4:3...

Nogometaši Lyona pred svojim su navijačima preokretom došli do prve pobjede u novoj sezoni, svladavši u trećem kolu francuskog prvenstva Strasbourg sa 4:3 (1:1).

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su u 58. minuti došli do prednosti 3:1, ali su za samo 14 minuta domaći igrači uspjeli postići tri gola i ostvariti pobjedu nakon dva uvodna poraza.

Sebastian Nanasi je u trećoj minuti donio vodstvo Strasbourgu koje je trajalo do druge minute dodatka u prvom dijelu, kad je izjednačio Corentin Tolisso. Andrey Santos (48) i Emanuel Emegha (58) donijeli su dva gola prednosti gostima. No, uvođenjem Fofane i Orbana u 59. minuti domaći trener Pierre Sage povukao je pravi potez.

U 61. minuti zaostatak Lyona smanjio je Ainsley Maitland-Niles, da bi uslijedila dva pogotka Gifta Orbana, prvi u 63. minuti na asistenciju Lacazettea, a drugi u 72. minuti na ubačaj Fofane.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car bio je u početnoj postavi Lyona, ali je izašao iz igre u 91. minuti, zbog ozljede. Koliko je ozljeda ozbiljna, još nije poznato. test