Raspoloženi Inter nanio visok poraz Atalanti, Torino slavio kod novaka u ligi

Branimir Korać, HINA • subota, 31.08.2024.

Odigrana su prva dva susreta trećeg kola Serie A. Do pobjede su stigli favorizirani Inter i Torino...

Aktualni prvaci Italije, nogometaši milanskog Intera, s uvjerljivih su 4:0 (2:0) svladali Atalantu u dvoboju trećeg kola Serie A odigranom u petak na San Siru.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u trećoj minuti je nesretni Berat Djimsiti skrenuo u svoju mrežu ubačaj Marcusa Thurama, a u desetoj minuti je Nicolo Barella sjajnim volejom s ruba kaznenog prostora pogodio za 2:0. Momčad iz Bergama u nastavku je dotukao Thuram golovima u 47. i 56. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić odigrao je cijelu utakmicu za Atalantu, ali je ostao bez značajnijeg učinka.

Nogometaši Torina s minimalnih 1:0 slavili su na gostovanju u Veneciji. Za pobjedu Torina strijelac je bio Saul Coco, koji je u 86. minuti postigao pogodak glavom nakon udarca iz kuta.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa bio je u početnoj postavi pobjedničke momčadi, a zamijenjen je u 62. minuti.

U početnih 11 domaće momčadi na stoperskoj poziciji je bio Marin Šverko, a igrao je do 77. minute.

Inter je pobjedom zasjeo na vrh ljestvice sa sedam bodova, a toliko ih ima i Torino. Juventus je treći s bodom manje, ali i utakmicom manje. Atalanta je s tri boda pala na 11. mjesto, a Venezia je s jednim bodom na 17. poziciji. test