Leverkusen nakon drame na startu, dočekuje odlični Leipzig

Mihaela Bradovski • subota, 31.08.2024.

Drugo kolo njemačke Bundeslige donosi veliki dvoboj u Leverkusenu gdje Bayer dočekuje Leipzig. Obje momčadi krenule su u sezonu pobjedom...

Vrlo zanimljiv dvoboj donosi drugo kolo Bundeslige, u Leverkusenu se sastaju aktualni prvak Bayer i RB Leipzig. I jedni i drugi otvorili su sezonu pobjedom, a ovdje ih očekuje težak ispit.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayer je prošao kroz pravu dramu u prvom kolu u Mönchengladbachu. Krenuo je odlično, poveo s 2:0 golovima Xhake i Wirtza u prvom poluvremenu, ali dopustio je domaćinu da se vrati u utakmicu i izjednači.

Ipak, u 101. godine dosuđen je kazneni udarac za Bayer, izveo ga je Wirtz, vratar je obranio taj njegov pokušaj nakon čega se lopta ipak odbija do Wirtza koji zabija za pobjedu.

Moglo bi se reći i splet sretnih okolnosti za Bayer u tom susretu doveo ih je do pobjede, domaćin je bio vrlo malo udaljen od boda, međutim dekoncentracija i kazneni udarac pa zatim i taj odbijanac, bili su od pomoći.

Leipzig nije prošao kroz takvu dramu, ali nije imao lagan posao. Namučio se protiv Bochuma koji je odigrao vrlo dobru utakmicu, ali pobjeda je na kraju ipak pripala domaćinu.

Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Norvežanin Antonio Nusa koji je tek stigao iz Club Bruggea, odigrao dvije utakmice te je u obje postigao pogodak.

Mjesto, vrijeme, sudac

Leverkusen, BayArena, 18:30

Sudac: Mathias Jollenbeck

Nedostaju

Bayer Leverkusen: Lukaš Hradecky (bolestan), Exequiel Palacios (ozljeda)

RB Leipzig: El Chadaille Bitshiabu, Assan Ouedraogo, Xaver Schlager (ozljeda), Willi Orban (crveni karton)

Prošli dvoboj

Bayer Leverkusen prošle sezone slavio je u obje utakmice i to u obje s po 3:2. Posebno neizvjesna bila je ona u Leipzigu gdje su Apotekari slavili golom Pedra Hincapieja u 91. minuti.