Lukakuov debi iz snova, Napoli okrenuo u sudačkoj nadoknadi, Leao spasio Milan od poraza

Branimir Korać • subota, 31.08.2024.

Subotnji program trećeg kola Serie A donio je četiri utakmice. U Rimu je igran dvoboj dana u kojem su se sastali Lazio i Milan...

U utakmici dana u talijanskoj Serie A Lazio i Milan na Olimpicu su remizirali 2:2. Iako su viđena četiri pogotka, nije to bio susret koji je obilovao s još pregršt prilika, a u konačnici remi je i realan ishod.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u osmoj minuti Milan je poveo, Pulišić je ubacio iz kornera, a Strahinja Pavlović glavom je poslao loptu u mrežu.

Trebalo je Laziju vremena da dođe do odgovora i uspio je sredinom drugog dijela. Prvo je u 62. minuti Valentin Castellanos zabio za poravnanje, a četiri minute kasnije Boulaye Dia pogađa za preokret.

Ipak Milan dolazi do boda. U igru je poslan Rafael Leao, a on je odmah odgovorio i zabio za 2:2 što je bio i konačan rezultat.

Napoli je bio na rubu poraza protiv Parme, ali golovima u sudačkoj nadoknadi došao je do preokreta i pobjede. Slavio je s 2:1, a debi iz snova imao je Romelu Lukaku koji je u 92. minuti izjednačio na 1:1. Četiri minute kasnije Zambo Anguissa pogađa za 2:1 i potpuni preokret.

Inače, Parma je vodila još od 19. minute kada je Bonny realizirao kazneni udarac, a od 75. minute bila je bez vratara Ziona Suzukija koji je dobio drugi žuti karton, a kako su sve izmjene ispucane, na vrata je morao Enrico Del Prato.

U ranijem terminu subotnjeg programa Bologna je ugostila Empoli i razočarala odigravši samo 1:1. Bila je bolja i stvorila više prilika, ali nije bilo dovoljno za pobjedu.

Krenulo je vatreno, već u drugoj minuti Giovanni Fabbian pogodio je za vodstvo Bologne, ali u sljedećem napadu Emmanuel Gyasi zabija za konačnih 1:1.

Nikola Moro igrao je do 54. minute kada ga je zamijenio Aebischer.

U istom terminu Lecce je ugostio Cagliari i slavio s 1:0. I u ovom susretu pogodak odluke pao je u prvom poluvremenu, u 26. minuti Nikola Krstović zabio je za pobjedu.

U domaćem sastavu Ante Rebić debitirao je s brojem 3 na leđima u trećoj minuti sudačke nadoknade. test