Budimir asistirao u pobjedi Osasune, Sevilla i dalje ne zna za pobjedu

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 01.09.2024.

Odigrana su još četiri susreta četvrtog kola La Lige, a nastupio je i Ante Budimir koji je asistencijom pružio doprinos pobjedi protiv Alavesa...

Girona je zasluženo slavila na Sanchez Pizjuan stadionu nakon što je prvi pogodak postigao Ivan Martin u 41. minuti. Bila je to brza i točna gostujuća akcija koju je Martin završio golom iz blizine. Sve je riješeno u u 73. minuti kada je s bijele točke pogodio Abel Ruiz za konačnih 2:0. Sevilla je i dalje bez pobjede u sezoni.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Getafe i Real Sociedad su odigrali dvoboj bez golova pa je tako Getafe i u trećoj utakmici nove sezone remizirao. Gosti iz San Sebastiana su odigrali prvu neodlučenu utakmicu u sezoni, a u sastavu Real Sociedada nije bilo hrvatskog reprezentativca Luke Sučića.

Druge prvenstvene pobjede, u ogledima četvrtog kola, upisali su nogometaši Osasune i Alavesa. Osasuna je na domaćem terenu u Pamploni s 3:2 bila bolja od Celte, a hrvatski reprezentativac Ante Budimir je bio u udarnoj momčadi Osasune te je igrao do 77. minute. Prvi pogodak Osasuna je dala u 21. minuti. Strijelac je bio Boyomo, a asistent upravo Budimir.

Gosti iz Viga su brzo izjednačili, u 29. minuti je gol za 1:1 postigao Borja Iglesias. Na samom kraju prvog dijela Osasuna se vratila u vodstvo i to autogolom Domingueza, dok je Abel Bretones u 62. minuti pogodio za 3:1 i time zapečatio slavlje Osasune. U nadoknadi susreta Gomez je pogodio vlastitu mrežu, ali dalje od 2:3 Celta nije mogla.

Alaves je na domaćem terenu s 2:0 svladao Las Palmas. Već u sedmoj minuti Carlos Vicente je doveo domaćina u vodstvo, dok je u 78. Toni Martinez zabio za 2:0 i time potvrdio slavlje svoje momčadi. test