Eibar i Levante pobjedom u međusobnom dvoboju ulaze u Top 3

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.09.2024.

U trećem kolu La Lige 2 sastaju se Eibar i Levante, dvije momčadi koje nakon prva dva kola još nemaju poraz. Upisale su po pobjedu i remi te žele doći do druge pobjede...

Bivši članovi najvišeg razreda španjolskog nogometa danas se nalaze u La Ligi 2 i imaju ambiciju probiti se korak dalje i vratiti se u najviši rang. No u ovoj ligi mnogo je onih koji slično razmišljaju i svaki bod bit će bitan.

Igraj na utakmice La Lige 2 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prva dva kola prošli su neokrznuto i imaju po pobjedu i remi, a sada ih očekuje međusobni dvoboj iz kojeg bi se gosti vjerojatno zadovoljili i bodom dok će domaćin ciljati isključivo pobjedu.

Eibar je sezonu otvorio domaćim susretom protiv Castellona i upisao je pobjedu 1:0 pogotkom Bautiste Jona već u drugoj minuti susreta. U ostatku dvoboja gosti su se pokušali vratiti, ali nisu uspjeli.

Nakon toga uslijedilo je gostovanje kod Racinga u Santanderu koje je okončano remijem 2:2, a Eibar je propustio veliku priliku za drugom pobjedom. Vodio je 2:0 golovima Antonija Puertasa i Alvara Carrilla i im ao prednost od dva pogotka sve do 86. minuti, ali tada domaćin smanjuje, a u 92. minuti dolazi do poravnanja.

Levante je pak krenuo lijepom gostujućom 2:1 pobjedom protiv Sporting Gijona golovima Carlosa Alvareza i Giorgija Kočorašvilija, domaćin je uspio smanjiti, ali tri boda otišla su za Valenciju.

Nakon te pobjede tražila se potvrda u domaćem susretu protiv Cadiza, ali gosti su ostali neporaženi. Levante je poveo golom Rogera Bruguea, ali Cadiz je iz kaznenog udarca u 81. minuti došao do konačnih 1:1.

Mjesto, vrijeme, sudac

Eibar, Estadio Municipal de Ipurua, 19:00

Sudac: Sesma Espinosa

Prošli dvoboj

Prošle sezone Eibar je na svom travnjaku slavio protiv Levantea s 3:1 dok je drugi dvoboj u Valenciji okončan s neodlučenih 2:2. I tu je Eibar bio bliži pobjedi, ali Levante je izjednačio u 90. minuti golom Mohameda Bouldinija koji je danas u Deportivu iz La Corune.