Mihaela Bradovski • utorak, 03.09.2024.

Emma Navarro prva je izborila polufinale US Opena. U četvrtfinalu bila je bolja od Paule Badose...

Program u New Yorku otvorile su tenisačice prvim susretom četvrtfinala. Dobar meč ponudile su Paula Badosa i Emma Navarro, dvije tenisačice koje nikada ranije nisu igrače u polufinalu, borile su se za prolaz među četiri.

Igraj na mečeve US Opena na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Badosa će još malo pričekati na rezultat karijere, Navarro je bila bolja i upisala je pobjedu za svega sat i 15 minuta.

Prvi set Amerikanka je riješila vrlo brzo. Povela je s 3:0, imala je Badosa priliku za povratak u završnici seta kada je kod 4:2 imala dvije break lopte, nije ih iskoristila i odmah nakon toga izgubila je servis i set.

U drugom setu Badosa je krenula odlično i povela s 5:1 te je sve govorilo kako će odluka pasti u trećem setu. No igra Španjolke odjednom se raspala, a Navarro je uz podršku navijača napravila preokret, uzela šest gemova zaredom i slavila sa 6:2, 7:5.

Velika pobjeda za Navarro koja je u drugom njihovom međusobnom dvoboju stigla do prve pobjede. U polufinalu će igrati protiv Qinwen Zheng ili Arine Sabalenketest