Mili Poljičak preko osmog nositelja do drugog kola i meča s nekadašnjim 24. igračem svijeta

Mihaela Bradovski • utorak, 03.09.2024.

Mladi hrvatski tenisač Mili Poljičak nastavio je s dobrim igrama na Challengeru u Genovi. Nakon što je prošao kvalifikacije, slavio je i u prvom kolu protiv Talijana Andree Pellegrina...

Iako ranking govori suprotno, Mili Poljičak nipošto nije bio autsajder u meču protiv Talijana Andree Pellegrina. Poljičak je 409. igrač svijeta, Pellegrino 170., ali to se nije vidjelo na terenu.

Igraj na mečeve turnira u Genovi na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski tenisač bio je bolji i zasluženo za sat i 45 minuta stigao do pobjede i još malo se napunio samopouzdanjem.

U prvom setu je bilo malo više nervoze i trebalo je više vremena da Poljičak dovrši posao, ali uspio je, iskoristio je ukupno četvrtu set loptu i uzeo set sa 7:5.

U drugom setu Pellegrino nije imao šanse. Skoro svaki njegov servis gem bio je pod pritiskom, dva je i izgubio, a Poljičak je s druge strane bio uvjerljiv.

U konačnih 7:5, 6:2, lijepa pobjeda i prolaz u drugo kolo. Tamo će igrati protiv iskusnog Slovaka Martina Kližana, svojevremeno i 24. igrača svijeta. test