Arevalo i Pavić u polufinalu US Opena, Mektić nije uspio

Mihaela Bradovski • srijeda, 04.09.2024.

Nikola Mektić u paru s Wesleyjem Koolhofom nije uspio proći u polufinale US Opena, ali zato je bio uspješan Mate Pavić sa Salvadorcem Marcelom Arevalom...

Mate Pavić i Marcelo Arevalo prema dosad prikazanom možda su i najveći favoriti za osvajanje US Opena u konkurenciji muških parova. I u četvrtfinalu su igrali odlično te su u dva seta svladali Neala Skupskog i Michaela Venusa.

Igraj na mečeve US Opena na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pavić i Arevalo u prvom setu spasili su dvije set lopte, izborili tie-break i tamo je krenulo. Lako su ga dobili sa 7:1 da bi u drugom setu nakon 1:1 pomeli protivnike i do kraja meča prepustili protivnicima samo tri poena.

Završilo je s uvjerljivih 7:6, 6:1 uz vrlo dojmljiv nastup.

Arevalo i Pavić u polufinalu će igrati protiv Nijemaca Kevina Krawietza i Tima Pütza s kojima su ove godine igrali četiri puta, dva puta slavili, dva puta izgubili. U osmini finala Australian Opena bolji su bili Nijemci sa 6:3, 6:3, a u osmini finala Roland-Garrosa Arevalo i Pavić sa 7:6, 7:6.

Nikola Mektića s Wesleyjem Koolhofom poražen je u tri seta od Amerikanaca Lammonsa i Withrowa.

Izgubili su prvi set pa u tie-breaku izvukli drugi, ali u trećem su na servisu za ostanak u meču pokleknuli i upisali poraz. test

US Open, četvrtfinale muških parova:
Marcelo Arevalo/Mate Pavić (Salvador/Hrvatska, 4) - Neal Skupski/Michael Venus (Velika Britanija/Novi Zeland, 8) 7:6(1), 6:1
Nathaniel Lammons/Jackson Withrow (SAD/SAD, 13) - Wesley Koolhof/Nikola Mektić (Nizozemska/Hrvatska, 11) 6:1, 6:7(5), 6:4