Szeged lako do druge prvenstvene pobjede, predvodio ga Mario Šoštarić

Mihaela Bradovski • srijeda, 04.09.2024.

Počelo je mađarsko rukometno prvenstvo, a rukometaši Szegeda odigrali su već drugu utakmicu. Ugostili su Gyöngyös i slavili s 35:27...

Szeged i Veszprem i ove sezone vodit će bitku za naslov prvaka Mađarske, a Szeged je prvenstvo otvorio s dvije glatke pobjede.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Druga pobjeda upisana je dana protiv Gyöngyösa, momčadi koja ga je prošle sezone iznenadila i svladala s 35:33.

Ovaj put Szeged je bio puno oprezniji i nije dopustio nikakvo iznenađenje te je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika.

Sjajno je u utakmicu ušao hrvatski reprezentativac Mario Šoštarić koji je u prvih 15 minuta postigao već sedam golova, a Szeged vodio s 12:4.

Do kraja susreta domaćin je rutinski održavao razliku te stigao do pobjede 35:27.

Šoštarić je ostao na sedam golova i bio najefikasniji igrač dok su po četiri gola dodali Bence Banhidi i Benjamin Szilagyi, a Marin Jelinić postigao je tri gola. Kod poraženih sedam golova postigao je Martin Graftest