Iva Primorac i Tena Lukas prošle u četvrtfinale turnira u Beču

Branimir Korać • četvrtak, 05.09.2024.

Hrvatske tenisačice Iva Primorac i Tena Lukas izborile su prolaz u četvrtfinale turnira u Beču pobjedama protiv Talijanke Ruggeri i Slovenke Jakupović...

Dobar posao odrađuju Iva Primorac i Tena Lukas koje su upisale pobjede u drugom kolu i izborile mjesto među osam na jakom ITF turniru u Beču.

Igraj na mečeve turnira u Beču na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Primorac je igrala protiv Talijanke Jennifer Ruggeri i slavila u tri seta nakon dva sata i 40 minuta borbe.

Drugi set otišao je na stranu Talijanke, ali u trećem je Primorac nakon izgubljenog prvog gema napravila preokret i odjurila do pobjede. Iskoristila je ukupno petu meč loptu te prošla u četvrtfinale.

Tamo će igrati protiv Barbore Palicove ili Ayle Aksu.

Lukas je igrala protiv osme nositeljice Dalile Jakupović iz Slovenije i slavila je u dva seta za sat i 50 minuta igre.

U prvom setu Jakupović je imala 3:0 s duplim breakom, ali od narednih sedam gemova, Lukas uzima šest i osvaja prvi set.

I u drugi set Slovenka je bolje krenula i po istom poučku povela s 3:0 uz dupli break pa izgubila set. Ovaj put u tie-breaku sa 7:3.

U četvrtfinalu čeka bolju iz meča između Arianne Zucchini i Marije Jose Portillo Ramireztest