Ostali sportovi

Skeledžija i Gramnjak uzeli broncu na Svjetskom prvenstvu u streljaštvu za gluhe

Sportnet, Branimir Korać • četvrtak, 05.09.2024.

Završeno je Svjetsko prvenstvo u streljaštvu za gluhe! U Hannoveru, od 30. kolovoza do 8. rujna, naši predstavnici postigli su izvanredan uspjeh, okrunjen brončanom medaljom u disciplini mix zračni pištolj.

Lana Skeledžija i Boris Gramnjak, koji su već poznati po sjajnim rezultatima u ovoj disciplini, osvojili su broncu u napetom finalu protiv ekipe iz Ukrajine. Nakon što su u kvalifikacijama zauzeli treće mjesto, Lana i Boris su zadržali mirnoću i preciznost, osiguravši medalju za Hrvatsku. Ova bronca pridružuje se njihovim prethodnim uspjesima – srebru i bronci s Europskog prvenstva.

Svjetsko prvenstvo u Hannoveru okupilo je najbolje strijelce iz cijelog svijeta u 14 disciplina. Hrvatsku su predstavljali Lana Skeledžija, Vida Puškadija, Hana Kapetanović i Boris Gramnjak. Prvog dana natjecanja, u disciplini 10m zračni pištolj, Lana i Boris plasirali su se u finale i zauzeli peto i osmo mjesto. Drugog dana, u disciplini 10m zračna puška, Vida Puškadija je završila na devetom mjestu, dok je debitantica Hana Kapetanović zauzela desetu poziciju.

Lana i Boris su također nastupili u disciplini 25m sport pištolj, gdje su oboje izborili finale. Lana je završila na četvrtom mjestu, dok je Boris zauzeo osmo mjesto.

Ovo prvenstvo potvrdilo je vrhunsku formu naših strijelaca, koji sada ulaze u pripreme za Olimpijske igre gluhih.