Liga nacija 2024, Liga A, skupina 1, 1. kolo, 05.09.2024, 20:45 h, Lisabon, Estadio do SL Benfica
Suci: Umut Meler, Kerem Ersoy, Ibrahim Caglar Uyarcan (Turska)
Nelson Semedo
46'
15
Joao Neves
46'

Roberto Martinez
15
(do 67')
16
(do 61')
Zlatko Dalić
67'
Izmjena! Izlazi Mario Pašalić, ulazi Luka Sučić.
62' Čudesna obrana Livakovića! Odlična akcija Portugala, lopta za utrčalog Ronalda koji gađa u donji kut, ali Livi čudesno brani.
61'
Izmjena! Izlazi Martin Baturina, ulazi Igor Matanović.
59' U posljednjih desetak minuta Portugal je opet pritisnuo, sada je Nuno Mendes opalio iskosa, Livaković brani.
49' Ubačaj Modrića iz kornera, lopta na Gvardiola koji puca glavom, ali preslabo za Costu.
46'
Izmjena! Izlazi Marin Pongračić, ulazi Duje Ćaleta-Car.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Rafael Leao, ulazi Joao Neves.
46'
Izmjena! Izlazi Pedro Neto, ulazi Nelson Semedo.
45'+2' Kraj prvog dijela, dobili su Portugalci korner, ali Meler je odlučio pokazati kraj. 2:1.
45' Minuta nadoknade.
43' Greda! Puno sreće za Hrvatsku, Neto je pobjegao u kontru, ušao u 16 metara i stresao gredu!
41' Hrvatska je smanjila na 2:1! Kramarić je dobio loptu na desnoj strani, ubacio na drugu vratnicu gdje je na nju uklizao Sosa, slao loptu u sredinu, a ona se od Dalota odbila u mrežu!
41'
GOL! Portugal - Hrvatska 2:1
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Diogo Dalot.
34' I taman kada je izgledalo da je Hrvatska uhvatila korak s Portugalcima, stvorila nekoliko prijetnji, Portugal ide na 2:0. Nuno Mendes je ubacio s lijeve strane, Ronaldo pobjegao i s pet metara zakucao loptu u mrežu.
34'
GOL! Portugal - Hrvatska 2:0
Mrežu je zatresao Cristiano Ronaldo. Asistent je Nuno Mendes.
31' Dobro razdoblje Hrvatske, nakon kornera lopta se odbila do Kramarića koji lijepo gađa s ruba kaznenog prostora, Costa odbija u korner.
26' Kramarić se pripremao za udarac i tražio prostor, našao ga je i opalio s 15-ak metara iskosa, pokraj gola.
22' Velika obrana Livakovića! Iskosa je Ronaldo sjajno gađao nisko u prvi kut, ali Livaković fantastično reagira i nogom odbija loptu.
14' Prvi opasan pokušaj Hrvatske, Luka Modrić je pucao sa 17-18 metara, vrlo malo pokraj vratnice!
7' Vrlo lako je Portugal došao do ranog vodstva. Fernandes je lijepo poslao loptu u kazneni prostor za utrčalog Dalota koji je bio ispred Sose, došao iskosa pred Livakovića i lako zabio.
7'
GOL! Portugal - Hrvatska 1:0
Mrežu je zatresao Diogo Dalot. Asistent je Bruno Fernandes.
6' Odlična obrana Livakovića! Baturina je bio neoprezan i izgubio je loptu na rubu kaznenog prostora, Bruno Fernandes je sjajno opalio, ali Livaković izvrsno brani.
1' Počeo je susret.
 Hrvatska u prvom kolu novog izdanja Lige nacija gostuje kod Portugala. Očekuje se teška utakmica u Lisabonu koja će označiti početak novog ciklusa za Zlatka Dalića.
Susret počinje u 20:45 sati.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
  • stodradanas u 21:24