Liga nacija 2024, Liga A, skupina 1, 1. kolo, 05.09.2024, 20:45 h, Lisabon, Estadio do SL Benfica
Suci: Umut Meler, Kerem Ersoy, Ibrahim Caglar Uyarcan (Turska)

Branimir Korać • četvrtak, 05.09.2024.

Zanimljiv i neizvjestan dvoboj odigrale su reprezentacije Portugala i Hrvatske. Portugal je slavio s 2:1, ali Hrvatska je također imala pozitivnih stvari u svojoj igri...

Nelson Semedo
46'
15
Joao Neves
46'
21
Diogo Jota
88'
9
Pedro Goncalves
90'

Zlatko Dalić

Očekivano teška utakmica s oscilacijama na obje strane kao što je bilo isto tako očekivano i da bude problema s obzirom na izostanke, improvizaciju, promjenu sustava...

Igraj na utakmice Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Unatoč svemu Hrvatska je odigrala dobru utakmicu, izgubila je 2:1, ali je do kraja susreta držala Portugal u neizvjesnosti i domaćin nije bio siguran u pobjedu.

Nije počelo dobro, dapače, Hrvatska je krenula dosta loše i Portugal je vrlo brzo poveo. Prvo je Baturina neoprezno izgubio loptu na svojih 17 metara nakon čega je Bruno Fernandes testirao raspoloženost Livakovića.

Već u sedmoj minuti bilo je 1:0. Bruno Fernandes je odlično proigrao utrčalog Dalota kojeg je pratio Sosa, ali Dalot je bio brži i iskosa je svladao Livakovića za rano vodstvo.

U 14. minuti bilježimo prvi pokušaj Hrvatske, Modrić je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, lopta ide malo pokraj vratnice.

Livaković je bio raspoložen, ubrzo je sjajno obranio pokušaj Ronalda nakon čega slijedi razdoblje Hrvatske u kojem je Hrvatska dobro izgledala, dva puta je opasno probao Kramarić, ali pogotka nije bilo.

U 34. minuti stigla je kazna. Nuno Mendes ubacio je s lijeve strane, a Ronaldo postigao svoj 900. pogodak u karijeri.

Do kraja prvog dijela Hrvatska je uspjela smanjiti. Kramarić je pobjegao i ubacio s lijeve strane, Sosa je uklizao i vratio loptu u sredinu, a ona se od Dalota odbija u mrežu.

Portugal je do odlaska na odmor imao još sjajnu kontru u kojoj je Neto stresao gredu.

U drugom dijelu Portugal je bolje krenuo, ali Livaković je nastavio s odličnim intervencijama, posebno onom kada je Ronaldo odlično pucao nakon dobre akcije, ali hrvatski vratar sjajno je odbio iz donjeg kuta.

U posljednjih 15 minuta odlično se prezentirao Igor Matanović koji nije zabio, ali je radio velike probleme obrani Portugala, imao jedan sjajan pokušaj koji je otišao pokraj vratnice.

U samoj završnici Hrvatska je pritisnula, Portugal je opasno živio, ali ostalo je 2:1. test