Iva Primorac svladala Turkinju i prošla u polufinale turnira u Beču

Branimir Korać • petak, 06.09.2024.

Iva Primorac izborila je prolaz u polufinale turnira u Beču pobjedom protiv Turkinje Ayle Aksu...

Odličan nastup Ive Primorac i jako dobar rezultat u Beču. Na tamošnjem ITF 75 turniru slavila je protiv Ayle Aksu, Turkinje koja je 69 mjesta bolje rangirana na WTA ljestvici, sa 6:3, 7:5.

Igraj na mečeve turnira u Beču na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Primorac je odigrala vrlo dobar meč i eliminirala favoriziranu protivnicu nakon sat i 45 minuta borbe.

Aksu je uzela prvi gem u meču i tako otvorila breakom, ali Primorac je odmah uzvratila i kod 4:3 novim breakom došla do ključne prednosti.

Prvi set uzela je sa 6:3 da bi se i u drugom setu morala vraćati iz rezultatskog minusa.

Ponovno je Aksu prva došla do breaka, vodila je Turkinja i s 5:2 , ali nakon toga Primorac osvaja pet gemova u nizu, pritom spašava i jednu set loptu te dolazi do pobjede 6:3, 7:5 koja je vodi u polufinale.

U polufinalu će igrati protiv Lije Karatančeve iz Bugarske s kojom se još nije sastajala, a Bugarka je u četvrtfinalu u tri seta svladala Leyre Romero Gormaztest