Liga prvakinja, skupina A, 1. kolo, 07.09.2024, 18:00 h
Podravka Vegeta 23:24 Krim Mercator
Krim Mercator

Podravka nevjerojatno lošim izvođenjem sedmeraca poklonila pobjedu Krimu

Branimir Korać • subota, 07.09.2024.

Rukometašice Podravke krenule su s nastupom u Ligi prvakinja, prve protivnice bile su igračice Krima koje su u Koprivnici slavile s 24:23...

Vrlo je lako detektirati gdje je bio najveći problem i zašto je Podravka upisala domaći poraz od Krima na startu Lige prvakinja. Najbolja ekipa Slovenije, ekipa s vrlo visokim ambicijama ove sezone, slavila je 24:23, as nimalo ne čudi poraz domaćih igračica ako se zna da su propustile realizirati čak osam sedmeraca.

Igraj na utakmice Lige prvakinja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Velika šteta jer Podravka je igrala dobro i imala bi realne šanse za pobjedu da je bila malo preciznija sa sedam metara.

U prvom poluvremenu igralo se praktički gol za gol bez odvajanja do negdje 20. minute kada se Krim prvi put odvaja na dva gola razlike, a ubrzo i na najviših plus četiri.

No Podravka nije odustajala i do sredine drugog dijela uspjela se vratiti i izjednačiti na 17:17.

Itana Grbić vratila je nakratko prednost na stranu Slovenki da bi tada Podravka napravila seriju 4:0 i došla do svog najvišeg vodstva 21:18.

Krim se uspio vratiti i ušlo se u egal završnicu. Dvije minute prije kraja dosuđen je sedmerac za Podravku, ali Katarina Pandža puca preko gola. Ubrzo Josipa Mamić poravnava, a s igračicom više rupu u obrani koristi Grace Zaadi i 50 sekundi prije kraja zabija za 24:23.

Pandža je u završnici izborila još jedan sedmerac za Podravku, ali što to vrijedi kada Koprivničanke nisu mogle zabiti sa sedam metara. Sedam sekundi prije kraja Klara Birtić pogađa vratnicu i Krim odnosi pobjedu.

U Podravkinom sastavu Katarina Pandža postigla je sedam golova, a Andrea Šimara pet. Kod Krima po pet golova postigle su Zaadi Deuna i Tamara Mavsartest