Krenulo prvenstvo rukometašica, drama na startu u Sinju, Split bolji od Dugog Sela

Branimir Korać • subota, 07.09.2024.

Odigrana je većina utakmica prvog kola 1. HRLŽ. Nedostaje još tek jedna utakmica i to ona najveća između Podravke i Lokomotive koje će se sastati 11. rujna....

Rukometašice Splita 2010 odlično su otvorile novu sezonu. Slavile su na svom parketu protiv Dugog Sela s 26:21 i susretu koji su rano prelomile. Nakon 2:2 napravile su 7:0 i pobjegle na 9:2 te kasnije održavale vodstvo bez ikakvih problema.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Predvodile su ih Paulina Pavković s 14 obrana, Tamara Hudoletnjak sa šest golova te Ana Lovrić s pet. Kod poraženih Josipa Bebek daleko ispred ostalih s devet golova.

Još uvjerljivija bila je Dalmatinka koja je na svom parketu svladala Osijek s visokih 35:25. Na poluvremenu je na semaforu stajalo 17:17, a onda su u nastavku domaće igračice potpuno dominirale i stigle do dvoznamenkaste prednosti.

Iva Bule bila je sjajna s 11 pogodaka, a šest je dodala Renata Vladimir. Kod poraženih Lea Hren postigla je osam pogodaka, a Petra Frančić šest.

Najveća drama odvijala se u Sinju gdje je istoimeni domaćin ugostio ekipu Zrinskog. Dvije minute prije kraja Zrinski je vodio 38:36, ali Lana Strugar i Ivka Kljaković Gašpić donijele su bod Sinjankama. S druge strane posljednja dva pokušaja hrvatske reprezentativke Paule Posavec nisu bila točna.

U sastavu Sinjanki Kljaković Gašpić postigla je čak 12 golova, devet je dodala Tara Čović, a sedam Andrea Gutić. Kod Zrinskog Tia Robida postigla je čak 16 pogodaka, a po osam su dodale Paula Posavec i Bruna Zrnić.

Koka nije dopustila iznenađenje protiv Trešnjevke te je slavila s 31:21. Rutinska pobjeda Koke koja je imala kontrolu nad susretom i u konačnici je i očekivano visoko slavila.

Sara Šopar skupila je 13 obrana, Una Ivančić postigla je osam golova, a pet je dodala Nika Strahija. Kod Trešnjevke osam pogodaka djelo je Dore Petković.

Bjelovarke su doputovale u Labin po pobjedu, ali domaći Rudar odigrao je odličnu utakmicu i na kraju je slavio s 26:23. Odvojile su se domaće igračice na ulasku u posljednjih deset minuta i odnijele pobjedu.

U domaćem sastavu Ana Jajčević bila je strijelac 11 puta, a kod gošći po četiri pogotka postigle su Karmen Paštar, Anamarija Mikulić i Lucija Grizelj.

I Zamećanke su pobjedu osigurale u posljednjih deset minuta i to u gostima kod Zeline. Nakon 19:18 zaostatka u 50. minuti, napravile su do kraja susreta 6:1 i upisale pobjedu.

Nikolina Pleša bila je najefikasnija s osam golova, a Nika Pleše dodala je pet. Kod Zeline Ana Gudek postigla je osam golova, a Ema Marković pet. test