Krenula Paket24 Premijer liga, uvjerljive pobjede Sesveta, Zagreba i Gorice

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.09.2024.

Odigran je dobar dio utakmica prvog kola Paket24 Premijer lige, Zagreb je nekoliko dana ranije otvorio sezonu visokom pobjedom, a jučer su uvjerljivi bili i Sesvete i Gorica...

Na papiru najzvučniji dvoboj bio je onaj između Gorice i Dubrave, ali na parketu je bila velika razlika. Gorica je vrlo uvjerljivo slavila s 38:25 u susretu lišenom bilo kakve neizvjesnosti. Možda tek u prvih 15-ak minuta gosti su držali priključak, ali ništa više od toga.

Igraj na utakmice Paket24 Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odličnu su u domaćim redovima s po devet golova bili Hrvoje Ceković i Juro Čakarić, sedam je dodao Jakov Dujić, a pet Jakov Neralić. Kod Dubrave Mislav Obradović daleko najraspoloženiji s osam golova iz osam pokušaja, a pet golova dodao je Ivan Barbić.

U skupini A najneizvjesnije je bilo u Trogiru gdje je gostovao Metković, a domaćin je odnio pobjedu 24:21. Odličan posao Trogirana koji su u završnici izdržali iako je Metković uspio doći na dva gola zaostatka dvije i pol minute prije kraja. Ipak gol Marka Mađerića riješio je svaku dvojbu.

Najbolji kod pobjednika bio je Marino Vulić s deset golova, a kod gostiju Dario Raguž dodao je pet.

Sesvećani su sjajnim drugim poluvremenom upisali pobjedu protiv Zameta, na kraju je bilo 43:26. Samo u drugom dijelu postigli su čak 25 pogodaka i u konačnici slavili vrlo uvjerljivo.

Osam golova postigao je Josip Topić, sedam Zlatko Raužan, a po pet Ivan Dumenčić i Tonči Ivanišević. Kod poraženih po sedam golova postigli su Tin Tomljanović i Marko Pikec.

Sezona je otvorena u Kutiji šibica gdje je ranije Zagreb glatko slavio protiv Osijeka s 38:24. Nije tu bilo nikakve dvojbe, razlika u kvaliteti bila je jasna i branitelj naslova lakoćom je stigao do visoke pobjede.

Filip Glavaš postigao je sedam golova, šest Timur Dibirov, a pet Davor Ćavar. Kod Osijeka po četiri gola postigli su Fran Čurić i Karlo Vašarević.

Inače Matej Mandić i Ante Grbavac skupili su svaki po devet obrana, a osječki vratari zajedno su upisali - dvije. test