Automoto

Marc Marquez slavio u Misanu, zahuktava se borba na vrhu

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.09.2024.

Šesterostruki svjetski MotoGP prvak Španjolac Marc Marquez (Ducati-Gresini) osvojio je Veliku nagradu San Marina u nedjelju u Misanu.

Ukupno je to bila 61. pobjeda u kraljevskoj klasi za 31-godišnjaka iz Cervere. Iskusni Španjolac slavio je ispred aktualnog prvaka Talijana Francesca Bagnaije (Ducati), a daleko ispred vodećeg u poretku Jorgea Martina, koji je bio tek 15. Španjolac Martin iz Ducati-Pramca se kockao promijenivši motocikl zbog kratkog pljuska koji je padao tijekom utrke, a to mu se nije isplatilo kada je ponovno zasjalo sunce.

Talijan Enea Bastianini (Ducati) kompletirao je postolje 13. utrci sezone, koja se vozila na stazi Misano pokraj Riminija.

U ukupnom poretku Martin ima samo sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog Bagnaiu. Martin ima 312 bodova, Bagnaia je na 305, a Marc Marquez je sada na 259 nakon pobjede i još uvijek je relativno blizu ulaska u utrku za naslov prije posljednjih sedam vikenda utrka.

Sljedeća utrka SP-a također će biti u Misanu, ali u sklopu VN Emilije-Romagne 22. rujna. Dan ranije na rasporedu je sprinterska provjera u kraljevskoj klasi. Martin je to dobio u subotu.

U klasi moto2 danas je najbolji bio Japanac Ai Ogura koji je preuzeo i ukupno vodstvo. Bio je brži od Španjolca Arona Caneta i Talijana Tonyja Arbolina. U ukupnom zbroju Japanac, koji će sljedeće godine voziti u klasi motoGP, ima devet bodova prednosti ispred Španjolca Sergija Garcije.

U najslabijoj klasi moto3 svoju prvu pobjedu u karijeri slavio je Španjolac Angel Piqueras koji je za samo 35 tisućinki sekunde bio brži od svog sunarodnjaka Daniela Holgada. Treće mjesto također je pripalo Španjolcu - Ivanu Ortoli. Kolumbijac Daniel Alonso i dalje vodi u ukupnom poretku, sa 70 bodova prednosti ispred Holgada. test