Liga nacija 2024, Liga A, skupina 1, 2. kolo, 08.09.2024, 20:45 h, Osijek, Opus Arena
Suci: Francois Letexier, Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni (Francuska)

Branimir Korać • nedjelja, 08.09.2024.

Hrvatska je upisala prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Lige nacija. Nakon poraza u Lisabonu protiv Portugala, na Opus Areni svladala je s 1:0 Poljsku krasnim golom Luke Modrića...

Karol Swiderski
62'
17
Bartosz Slisz
62'
8
Jakub Moder
62'
19
Przemyslaw Frankowski
82'
6
Jakub Piotrowski
87'
Michal Probierz

U Lisabonu nije išlo, ali u Osijeku je Hrvatska slavila. Odigrala je vrlo dobru utakmicu protiv Poljske i slavila s 1:0, a uz malo više sreće moglo je biti i uvjerljivije.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zlatko Dalić povukao je brojne promjene, njih čak pet u odnosu na dvoboj u Lisabonu, međutim Hrvatska je nastavila s dobrom igrom dominirala i odmah pokazala da je bolja od Poljske.

Igor Matanović nastavio je stvarati probleme braničima, pucao je iz svih oružja, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

U prvih deset minuta Hrvatska je tri puta prijetila. Prvo je Matanović pucao preko gola, zatim je Pjacin pokušaj nakon dodavanja Modrića od bloka završio u korneru da bi nakon kornera glavom pucao Ćaleta-Car, ali Skorupski odbija loptu.

Do kraja prvog poluvremena uglavnom se svelo na brojne pokušaje Matanovića koji je ulazio u prilike, tražio pogodak, ali lopta nikako nije htjela u mrežu.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, Hrvatska je ostavila bolji dojam, ali Poljaci su mogli biti zadovoljni kako su odigrali.

U drugom dijelu Poljaci su zaprijetili preko svog najboljeg pojedinca danas Zalewskog, nakratko je pobjegao Pjaci i pucao, ali Livaković je bio odlično postavljen.

I onda u 52. minuti najljepši trenutak susreta. Petković je izborio slobodni udarac na 17 metara, Luka Modrić je uzeo loptu i briljantno, savršeno pogodio preko živog zida u sam gornji kut. Skorupski se upecao u mreži do lopte nije mogao, Hrvatska je povela s 1:0.

Samo tri minute kasnije trese se greda. Sosa je pronašao Matanovića koji vara čuvara i puca sa 7-8 metara, ali lopta pogađa gredu.

Slijedili su pokušaji Matanovića i Petkovića, pa onda i Kovačića, Poljaci su se grčevito branili i obranili.

No trebalo je biti oprezan, a koliko malo Robertu Lewandowskom treba, pokazao je u 70. minuti. Oslobodio se, doduše uz prekršaj, od Šutala i krasnim udarcem zatresao gredu.

Iako je Hrvatska vodila, bila je opasnija i u nastavku susreta, imala je još prilika preko Kramarića i Budimira koji su ušli u drugom dijelu, ali rezultat se više nije mijenjao.

Poljska je mogla zapapriti u 92. minuti kada je Swiderski došao do lopte u 16 metara, ali nije je dobro zahvatio.