Talijani upisali i drugu pobjedu, Francuzi se izvukli pobjedom nad Belgijom

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.09.2024.

Francuska je izbjegla velike probleme i pobjedom protiv Belgije ostala je duboko u borbi za prva dva mjesta u skupini. Na vrhu je stopostotna Italija...

Italija je na vrhu skupine 2 nakon odlično odrađenog posla u ovom reprezentativnom terminu. Nakon pobjede u gostima kod Francuske, slavila je i u Budimpešti protiv Izraela i nalazi se na vrhu ljestvice.

Igraj na utakmice Lige A Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Talijani su dvoboj protiv Izraela imali pod kontrolom, domaćin je smanjio u završnici susreta, ali nije zaprijetio Italiji potpunim povratkom u utakmicu.

Na prvi pogodak čekalo se do 38. minute kada je Davide Frattesi poslao loptu u mrežu i skinuo teret Italiji s leđa.

U drugi dio Italija je krenula snažno tražeći drugi pogodak i do njega je došla u 63. minuti kada je Moise Kean dobro reagirao u 16 metara i odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Mogla je Italija i do trećeg pogotka, nije uspjela zabiti i onda je Izrael malo zakomplicirao dvoboj pogotkom Mohammeda Abu Fanija u 90. minuti, ali ipak je ostalo 2:1.

Francuzi su bili pod imperativom pobjede protiv Belgije, a Didier Deschamps je reagirao na loše izdanje protiv Italije pa je na klupu preselio i Kylian Mbappe.

I bolje je Francuska izgledala u ovom dvoboju, od početka je igrala bolje i bila opasnija, a do pogotka je stigla u 29. minuti kada je Marcus Thuram pucao, Casteels je obranio, a Randal Kolo Muani pogodio za 1:0.

U drugom dijelu Francuska je dovršila posao, u 57. minuti Ousmane Dembele povisio je na 2:0, a Belgija do kraja susreta nije uspjela zaprijetiti povratkom.

Francuzi su tako uspjeli doći do bodova i pojačati si šanse za jedno od prva dva mjesta. test