EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 10.09.2024, 19:00 h, Karlovac, Branko Čavlović-Čavlek
Suci: Eric Wattellier, Aurelien Drouet, Aurelien Barthomieu (Francuska)
Franjo Ivanović
58'
10
Lovro Zvonarek
58'
18
Ante Crnac
67'
16
Leon Belcar
67'
19
Marin Šotiček
83'
Rodrigo Mora
70'
16
Bernardo Folha
70'
9
Henrique Araujo
73'
19
Carlos Borges
80'

Rui Jorge
Susret počinje u 19:00 sati.
 Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine dočekuje u Karlovcu vršnjake iz Portugala. Vrlo važan dvoboj koji bi trebao biti ključan u borbi za prvo mjesto u skupini.
1' Počeo je susret.
2' Rani pokušaj Portugalaca, nakon kornera glavom je pucao Bras, ali lopta ide pokraj gola.
4' Velika prilika za Hrvatsku! Vidović je dobio loptu u 16 metara, izvrtio čuvare i pucao sa 6-7 metara iskosa, Bras odbija s gol linije.
14' Portugalci imaju više loptu u nogama, kontroliraju igru, ali Hrvatska je imala dosad najbolju priliku.
17' Trajala je opsada hrvatskog gola, nekoliko pokušaja je blokirano, a onda je Gomes izvana opalio pokraj gola.
19' Nesporazum Živkovića i Vuškovića u 16 metara, Portugalci uzimaju loptu, pred golom je bio Paulo Bernardo, ali nije došao do lopte.
22' Kakva obrana Čavline! Odličnu kontru vukao je Fabio Silva, pronašao samog Mateusa u 16 metara, ali Čavlina se raširio i obranio taj ćisti zicer.
27' Vidović je ubacio iz slobodnog udarca, Soldo glavom vratio loptu u peterac gdje je ispred Matkovića vratar Soares uspio pokupiti loptu.
31' Još jedna vrhunska obrana Čavline, ubačena lopta u 16 metara, Tiago Tomas je skreće s prve vratnice, ali Čavlina refleksno brani.
42' Hodža je napravio dosta nereda prodorom po lijevoj strani, ubacio je u sredinu, a Portugalci su si skoro sami zabili gol.
45' Minuta nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, 0:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
50'
GOL! Hrvatska (U21) - Portugal (U21) 0:1
Mrežu je zatresao Paulo Bernardo.
50' Portugal vodi 1:0, zasluženo. Vrlo lijepa akcija s puno dodavanja i onda u konačnici Paulo Bernardo sa 6-7 metara zabija za vodstvo.
58'
Izmjena! Izlazi Marin Ljubičić, ulazi Franjo Ivanović.
58'
Izmjena! Izlazi Gabriel Vidović, ulazi Lovro Zvonarek.
65' Odlična prilika za Hrvatsku, Ivanović je s desne strane ubacio, Matković je bio najviši u skoku, dobro je pucao glavom, ali brani Soares.
66' Vrlo brzo Portugal uzvraća, sjajno ispucavanje vratara za Tiaga Tomasa koji dolazi sam pred Čavlinu, ali hrvatski vratar brani.
67'
Izmjena! Izlazi Anton Matković, ulazi Ante Crnac.
67'
Izmjena! Izlazi Lukas Kačavenda, ulazi Leon Belcar.
70'
Izmjena! Izlazi Tiago Tomas, ulazi Rodrigo Mora.
70'
Izmjena! Izlazi Mateus, ulazi Bernardo Folha.
73'
Izmjena! Izlazi Gustavo Sa, ulazi Henrique Araujo.
80'
Izmjena! Izlazi Fabio Silva, ulazi Carlos Borges.
83'
Izmjena! Izlazi Ivan Cvijanović, ulazi Marin Šotiček.
83' Sve je manje vremena za Hrvatsku, Portugal djeluje dobro u obrani, a prema naprijed je i dalje opasan.
86' Pokušaj Ivanovića koji je snažno pucao s lijeve strane, ali Soares brani uz manje probleme.
87' Opasan pokušaj dinamičnog More, lopta je od bloka dobila neugodnu putanju, Čavlina je uspio obraniti.
88'
GOL! Hrvatska (U21) - Portugal (U21) 0:2
Mrežu je zatresao Carlos Borges.
88' Nova lijepa akcija Portugalaca, sve su odradili igrači s klupe. Araujo je gurnuop loptu za Moru koji je vraća prd gol, a tamo natrčava Borges i zabija za 2:0.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+3' Zvonarek za Šotičeka, on dolazi pred vratara koji odbija u korner.
90'+5' Kraj u Karlovcu, Portugal zasluženo slavi.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!