Antonia Ružić i Jana Fett iznenadile bolje rangirane protivnice i prošle u drugo kolo u Monastiru

Branimir Korać • utorak, 10.09.2024.

Dvije hrvatske tenisačice nastupile su u prvom kolu WTA turnira u Monastiru i obje su upisale pobjede. Antonia Ružić i Jana Fett izborile su prolaz u drugo kolo...

Dvije hrvatske tenisačice bile su uspješne u prvom kolu WTA turnira u Monastiru, Jana Fett i Antonia Ružić unatoč uvjerljivom gubitku prvog seta, napravile su preokret i stigle do pobjede.

Igraj na mečeve turnira u Monastiru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fett je igrala protiv Egipćanke Mayar Sherif, nije dobro otvorila meč i izgubila prvi set sa 6:1, ali nakon toga je proigrala i došla do preokreta.

Sherif je imala vrlo lošu realizaciju break prilika u drugom i trećem setu što je olakšalo posao hrvatskoj igračici.

U drugom kolu igrat će protiv Sare Sorribes Tormo, Španjolke s kojom se još nije sastajala.

Ružić je također izgubila prvi set protiv četvrte nositeljice Nadije Podoroski sa 6:1, ali poput Fett je napravila preokret.

Odradila je Ružić posebno dobro drugi set koji je dobila sa 6:2 i tako je izborila mjesto u drugom kolu gdje će igrati protiv Lily Miyazaki od koje je izgubila ove godine u Trnavi sa 7:6, 6:4. test

WTA Monastir, prvo kolo:
Jana Fett (Hrvatska) - Mayar Sherif (Egipat) 1:6, 6:3, 6:4 Antonia Ružić (Hrvatska, Q) - Nadia Podoroska (Argentina, 4) 1:6, 6:2, 6:4