Nizozemci i Nijemci remizirali, ozljeda Akea pokvarila domaćinu večer

Branimir Korać • utorak, 10.09.2024.

U Ligi A Lige nacija u skupini 3 odigrani su susreti drugog kola, a oba susreta okončana su remijem. Nizozemska i Njemačka odigrali su 2:2, a Mađarska i BiH bez pogodaka...

Vrlo dobra utakmica u Amsterdamu koja je završila bez pobjednika. Nizozemska i Njemačka remizirale su 2:2, bilo je pregršt prilika na obje strane, ali morali su se zadovoljiti s po bodom.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveli su Nizozemci vrlo rano, već u drugoj minuti Tijani Reijnders doveo je Nizozemsku u vodstvo, nastavili su domaćini s dobrom igrom i imali još prilika za povećanje vodstva, ali nisu ih iskoristili Dumfries i Simons.

U 38. minuti Njemačka je došla do poravnanja, Deniz Undav postigao je svoj prvijenac u dresu reprezentacije, a u sudačkoj nadoknadi upisao je i asistenciju za preokret i pogodak Joshue Kimmicha.

Nekoliko trenutaka ranije Nizozemci su ostali bez ozlijeđenog Nathana Akea, izgledalo je dosta bolno i ružno te je pitanje koliko će dugo pauzirati, a prve informacije govore kako je riječ o ozljedi mišića.

U drugom dijelu Nizozemska je brzo izjednačila preko Dumfriesa, najbliže pogotku do kraja susreta bio je Kai Havertz, no ostalo je 2:2.

U drugom susretu u skupini Mađarska je remizirala s Bosnom i Hercegovinom bez pogodaka. Domaćin je stvorio više prilika i bio bliži pobjedi, ali ostalo je 0:0. test