Dugopolje prošlo u dvoboju suparnika iz SuperSport Prve NL, Rudeš slavio preokretom

Mihaela Bradovski • srijeda, 11.09.2024.

Odigrano je još pet susreta šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog kupa. Dugopolje, Slavonija, Rudeš, Bednja i Bjelovar izborili su prolaz...

U dvoboju članova SuperSport Prve NL Dugopolje je slavilo s 1:0 protiv BSK-a iz Bijelog Brda. BSK tako nastavlja s lošim rezultatima u početku sezone, a ovdje je domaćinu pobjedu donio Luka Kekez golom iz kaznenog udarca u 36. minuti susreta.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Požeška Slavonija ugostila je konkurenta iz Treće HNL Istok Oriolik i slavila je s glatkih 3:0. Ključni su bili kraj prvog i početak drugog dijela, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Alen Jagodić zabio je za vodstvo, a onda je Martin Šubara s dva pogotka u 50. i 54. minuti završio priču.

Rudeš nije imao lagan posao u Pitomači gdje je trebao preokret za prolaz protiv domaćina. Pitomača je imala sjajan ulazak u utakmicu i povela je već u četvrtoj minuti golom Erica Augusta Akassoua, no već u 11. minuti Mihael Stipić zabio je za poravnanje. Do 76. minute Rudeš nije mogao do pogotka, a onda Roko Brajković zabija za pobjedu.

Bednja je upisala još jednu veliku pobjedu, nakon što je izbacila Orijent, izbacila je i Belišće. Ovaj put još uvjerljivije, slavila je s glatkih 3:0 golovima Ante Kuljija, Valerija Puškadije i Mateusa Diasa da Silve. Gosti su od 68. minute igrali bez Krešimira Šinka koji je zaradio dva žuta kartona.

Očekivano vrlo jednostavan zadatak imao je Bjelovar koji je igrao protiv Jaske Vinogradar i slavio je s 4:0. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu u kojem je Bjelovar poveo s 3:0 golovima Nikole Gatarića, Samida Akannija i Benjamina Gibanjeka. Toni Letina u drugom poluvremenu postavio je konačnih 4:0. test