Barcelona i PSG otvorili pobjedama nastup u Ligi prvaka, devet obrana Pešića u porazu Nantesa

Branimir Korać • četvrtak, 12.09.2024.

Odigrana su prva četiri susreta novog izdanja Lige prvaka. Favoriti su bili uspješni i stigli su do očekivanih pobjeda...

Barcelona je sjajno startala u Ligu prvaka i upisala uvjerljivu pobjedu 35:30 u gostima kod Kolstada. Razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi je osjetna, Barcelona ima veliku širinu i izmjenama bez problema drži visok ritam. Pokazala je to i u ovom susretu te je sredinom prvog dijela pobjegla na 14:7 serijom 5:0 i tu je prelomila dvoboj iako se Kolstad u drugom dijelu u jednom trenutku približio na dva razlike, ali gosti su iskontrolirali ostatak susreta.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Predvodili su je Emil Nielsen s 12 obrana, Dika Mem sa šest golova te Melvyn Richardson i Luis Frade s po pet. Kod domaćina Torbjorn Bergerud također je imao 12 obrana, po šest golova Magnus Sondena i Erlend Johnsen, a pet Simen Lyse.

Sporting je također dobro otvorio i slavio protiv Wisle s 34:29. I ovdje je do odvajanja došlo sredinom prvog dijela. Bila je Wisla na 9:9, a onda je uslijedilo crnih pet minuta, domaćin radi 5:0 i dovršava posao nakon toga bez većih problema.

Sjajnu utakmicu odradio je najbolji strijelac Europskog prvenstva iz ove godine Martin Costa s deset golova, šest je dodao Francisco Costa, a pet Mamadou Gassama. Kod Wisle sedam golova zabio je Michal Daszek, šest Gergo Fazekas, a tri Lovro Mihić. Mirko Alilović upisao je pet obrana.

Nantes se nekih 40 minuta vrlo dobro držao s Aalborgom, ali onda je domaćin pobjegao i mirno slavio. Čak je na poluvremenu Nantes bio u vodstvu, u 40. minuti kasnio je samo dva gola, ali uz 22 primljena gola u drugom poluvremenu Nantes poražen uvjerljivo 38:31.

Fabian Norsten imao je 11 obrana, a 11 golova uz stopostotan učinak upisao je Thomas Arnoldsen. Kod Nantesa Ivan Pešić imao je devet obrana, a Valero Rivera postigao je sedam golova.

PSG je slavio teže od očekivanja protiv Eurofarma. Upisao je pobjedu 31:29, u posljednjoj minuti Makedonci su došli na samo gol zaostatka, ali pogodak Luca Steinsa završio je priču i domaćin je spriječio iznenađenje.

Kod PSG-a Kamil Syprzak postigao je 11 pogodaka, a na drugoj strani Filip Kuzmanovski zabio je osam dok je Filip Ivić upisao šest obrana. test