Davis Cup: U samo jednom susretu pobjednika je odlučivao treći meč

HINA, Mario Borko • četvrtak, 12.09.2024.

Ovaj tjedan se odigrava grupna faza završnice Davis Cupa, a pobjede su upisale reprezentacije Njemačke, Kanade, Australije i Nizozemske...

Trećeg dana natjecanja kvalifikacija po skupinama Svjetske skupine Davis Cupa, pobjede su upisale teniske reprezentacije Njemačke, Kanade, Australije i Nizozemske.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za Njemačku, Australiju i Kanadu to su bile druge pobjede, što znači da su na putu da se kvalificiraju na finale koje se održava u Malagi krajem studenog.

Njemačka, koja u Kini u skupini C nastupa bez četiri najbolja tenisača, je slavila s 3-0 protiv Čilea. Maximilian Marterer, Yannick Hanfmann i par Kevin Krawietz/Tim Pütz protiv Čilea nisu izgubili niti set.

Kanada je u skupini D u Manchesteru protiv Finske bila je jednako uvjerljiva. Denis Shapovalov i Felix Auger-Aliassime slavili su s 3-0.

Australija je u skupini B u Valenciji, također pobijedila Češku s 3-0.

Thanasi Kokkinakis je u tri seta svladao Jakuba Menšíka, Tomáš Macháč je predao meč Alexeiju Popyrinu, a u igri parova, koja više nije odlučivala o pobjedniku, slavili su Matthew Ebden i Max Purcell sa 6:4, 6:2.

Najneizvjesnije je bilo u skupini A u Bologni gdje je Nizozemska pobijedila Brazil s 2-1.

Joao Fonseca je doveo Južnoamerikance u vodstvo nakon pobjede nad Botic Van de Zandschulpom (6:4, 7:6). Tallon Griekspoor je izjednačio na 1-1, a nizozemsku pobjedu izborili su Wesley Koolhof/Botic Van de Zandschulp porazivši Rafaela Matosa i Marcela Mela sa 6:4, 7:6. test

Rezultati Davis Cupa:

SKUPINA A (Bologna)

Nizozemska - Brazil 2-1
Botic Van de Zandschulp - Joao Fonseca 4-6, 6-7 (3)
Tallon Griekspoor - Thiago Monteiro 7-6 (2), 6-4
Wesley Koolhof/Botic Van de Zandschulp - Rafael Matos/Marcelo Melo 6-4, 7-6 (5)

Felix Auger-Aliassime - Otto Virtanen 6-2, 6-3
Felix Auger-Aliassime/Denis Shapovalov - Harri Heliövaara/Otto Virtanen 6-2, 7-5

POREDAK: Kanada 2-0, V. Britanija 1-0, Argentina 0-1, Finska 0-2