Zagreb se dobro držao, pa kao i prošle sezone potonuo u posljednjih osam minuta

Mario Borko • četvrtak, 12.09.2024.

Rukometaši Zagreba otvorili su nastup u novoj sezoni Lige prvaka na teškom gostovanju kod poljskog Kielcea. Zagrebaši su dugo držali priključak, ali su na kraju upali u crnu rupu koja rezultirala porazom...

Hrvatski prvak Zagreb gostovao je u četvrtak u Poljskoj kod tamošnjeg prvaka Kielcea u sklopu prvog kola nove sezone Lige prvaka. Utakmica je bila vrlo izjednačena do 52. minute, a onda Kielce serijom 7-0 rješava pitanje pobjednika. Završilo je 30:23 za Poljake koje je predvodio Igor Karačić.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kielce je odlično otvorio utakmicu, poveo je s 3:0 i 6:2, ali Zagreb je do kraja prvog dijela uhvatio priključak i na odmor se otišlo s rezultatom 13:13. Zagrebaši su prvi poveli na početku drugog dijela, ali to je bilo i ostalo njihovo jedino vodstvo na utakmici.

Poljaci su imali vodstvo 19:16, ali Zagreb se nakon toga vratio na minus jedan i držao je taj zaostatak do rezultata 23:22. Nakon toga Zagreb je nestao s terena. Filip Glavaš i Timur Dibirov promašili su sedmerce, a Kielce je na kraju, nakon serije 7-0, uvjerljivo slavio.

Otpisani reprezentativac Karačić bio je najefikasniji kod Poljaka s pet golova, a Sandro Meštrić je skupio sedam obrana i tako utakmicu završio na visoko 39 posto. Kod Zagreba Luka Lovre Klarica i Miloš Kos postigli su po pet golova, a Matej Mandić upisao je osam obrana.

Skromnu utakmicu odigrao je Zvonimir Srna sa samo dva gola i vrlo lošom realizaciju (40 posto). Dibirov i Glavaš postigli su svaki po četiri gola, ali njihov postotak šutao bio je ispod 60 posto.

Zagrebu se gotovo identična stvar dogodila prošle sezone kad je u 52. minuti imao vodstvo (23:22), a na kraju je poražen 28:24.

Zagrebaši nemaju vremena za plakanje, već za tjedan dana u Arenu Zagreb dolazi danski Aalborg koji je u utorak startao pobjedom nad francuskim Nantesom 38:31. test