Liga prvaka: Šoštarić predvodio Szeged do iznenađujuće pobjede, Cindrić zabio dva gola

Mario Borko • četvrtak, 12.09.2024.

U četvrtak su odigrane preostale četiri utakmice rukometne Lige prvaka. Osim Kielcea koji je pobijedio Zagreb, slavlje na startu natjecanja ostvarili su Dinamo Bukurešt, Veszprem i Pick Szeged...

Nova sezona rukometne Lige prvaka krenula je u srijedu, a prvo kolo kompletirano je u četvrtak. Zagreb je na startu poražen u Poljskoj kod Kielcea, a u akciji diljem Europe bili su hrvatski reprezentativci u svojim klubovima.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo Bukurešt upisao je najuvjerljivije slavlje protiv danskog FHK Elitea. Završilo je 37:28 za Rumunje, koji su nakon zaostatka 8:11 preokrenuli i dominantnim drugim dijelom stigli do dva boda na startu. Hrvatskih igrača u ovoj utakmici nije bilo, ali zato je jedan od najraspoloženijih kod Dinama bio bivši reprezentativac Ante Kuduz.

Danas reprezentativac Rumunjske zabio je pet golova iz šest pokušaja, ali najefikasniji je bio njegov suigrač Haukur Thrastarson sa šest pogodaka.

Pick Szeged je na startu iznenadio lanjskog sudionika Final Foura Magdeburg s 31:29. Mađari su u svojoj dvorani mogli i uvjerljivije slaviti. Do 35. minute utakmice je bila vrlo izjednačena, a onda serijom 7-0 Szeged odlazi na plus šest i tu prednost je na kraju uspješno obranio.

Najefikasniji u redovima Mađara bio je Mario Šoštarić sa šest golova iz sedam pokušaja. Marin Jelinić ostao je bez učinka, a odličan je na vratima Szegeda bio Roland Mikler koji je skupio 16 obrana uz visokih 44.4 posto.

Drugi mađarski predstavnik Veszprem gostovao je kod Füchse Berlina. Mađari su bili blagi favoriti, a taj su status opravdali slavljem 32:31. Veszprem je kao i Pick mogao pobijediti uvjerljivije, ali su domaćini su u posljednje dvije minute zakomplicirali utakmicu.

Iako su Nijemci vodili većim dijelom prvog poluvremena, na odmor se otišlo u egalu 16:16. Mađari su se odmah na startu drugog dijela počeli odvajati, a najveće vodstvo, 31:26, imali su u 55. minuti. Füchse je serijom 5-1, 25 sekundi prije kraja stigao na minus jedan, ali dva boda ipak putuju u Mađarsku.

Kod Veszprema najefikasniji je bio Nedim Remili koji je zabio čak 11 golova, od čega deset s devet metara. S druge strane Mathias Gidsel postigao je deset pogodaka. Luka Cindrić zabio je dva gola iz pet pokušaja, a imao je i dvije asistencije.

Vratari su s obje strane bili vrlo raspoloženi. Dejan Milosavljev je kod Berlina skupio 17 obrana, a isto toliko je kod Veszprema imao Rodrigo Corrales.

Dodajmo da je u njemačkoj Bundesligi Kiel došao do prve pobjede u prvenstvu protiv Göppingena. Najtrofejniji njemački klub slavio je s 33:24, a Domagoj Duvnjak zabio je tri gola i upisao pet asistencija. S druge strane Josip Šarac postigao je dva pogotka. test