Vodeni sportovi

Mladost dobro krenula na turniru u Kragujevcu, Jug se udaljio od prvog mjesta

Mihaela Bradovski • subota, 14.09.2024.

Vaterpolisti Juga i Mladosti nastupaju u kvalifikacijama Lige prvaka. Mladost je na turniru u Kragujevcu krenula pobjedom dok je Jug poražen u Dubrovniku od Jadrana iz Herceg Novog...

Vaterpolisti Mladosti upisali su pobjedu protiv Vouliagmenija i napravili su prvi korak prema prvom mjestu u skupini i plasmanu u Ligu prvaka.

Igraj na utakmice LEN Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladostaši su pokazali kako su ove sezone vrlo jaka momčad i imaju dobre šanse za vrh skupine. Protiv Vouliagmenija su poveli brzo s 2:0, zatim 4:1, a na poluvremenu je na semaforu stajalo 6:2.

Golom Buljubašića na početku drugog poluvremena Mladost je došla do najviših pet razlike, Grci su se do kraja najviše približili na tri gola zaostatka, ali nisu zaprijetili niti u jednom trenutku.

Završilo je 11:6, uvjerljivom pobjedom Mladosti kod koje je najefikasniji bio Konstantin Harkov s pet postignutih pogodaka. Kod Vouliagmenija Efstathios Kalogeropoulos postigao je tri pogotka.

Vaterpolisti Juga poraženi su u Dubrovniku od Jadrana iz Herceg Novog i teško će do prvog mjesta i plasmana u Ligu prvaka.

Jug je bolje otvorio utakmicu i nije trebalo dugo vremena da se odvoji na dva gola prednosti. I početkom drugog dijela vodio je sa 6:4 da bi Jadran tu napravio seriju čak 5:0, okrenuo utakmicu na svoju stranu i do kraja imao sve pod kontrolom. Jug niti jednom nije došao na bliže od dva gola zaostatka.

Kod Juga tri gola postigao je Rino Burić, a po dva su dodali Maro Joković, Vlaho Pavlić i Marko Žuvela. Kod Jadrana Dmitri Holod postigao je četiri gola dok je Vasilije Radović dodao tri. test