Mavrović: 'Tajlandu čestitamo, a mi se okrećemo sljedećem susretu'

hns.family, Petar Jenjić • subota, 14.09.2024.

Hrvatski izbornik Marinko Mavrović i jedini strijelac protiv Tajlanda (1:2) Antonio Sekulić prokomentirali su susret otvaranja Svjetskog prvenstva u Uzbekistanu...

Hrvatska futsal reprezentacija izgubila je na otvaranju Svjetskog prvenstva protiv Tajlanda s 2:1. Izbornik Marinko Mavrović istaknuo je da sada moraju podignuti glave i nastaviti tražiti šansu za prolazak skupine.

Igraj na futsal Svjetsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Znali smo da nas čeka teška utakmica i jako mi je žao jer smo odigrali stvarno dobro prvo poluvrijeme, bili smo bolji suparnik, imali smo dosta svojih šansi, a pogodak smo primili iz situacije koja se u obrani ne smije događati. U nastavku smo bili nervozni, ušli u probleme s prekršajima te nam je pritisak morao biti oprezniji. Tajlandu čestitamo, a mi se okrećemo sljedećem susretu. Moramo dići glave, čeka nas utakmica s Brazilom, koji je veliki favorit, a šansu za prolaz moramo tražiti u trećoj utakmici skupine. Pozitivno je barem što smo izgubili s minimalnom razlikom, što na kraju može mnogo značiti."

Dvoboj je prokomentirao i Antonio Sekulić:

"Čestitam Tajlandu na pobjedi, ali mislim da smo odigrali dobru utakmicu, imali smo mnogo šansi i žalimo za propuštenim. Njihov je vratar branio van svojih mogućnosti, bili su nešto sretniji i spretniji, dok smo mi dominirali. Moramo ispraviti pogreške, odmoriti se, analizirati i što bolje se pripremiti za Brazil i onda pokušati uhvatiti to treće mjesto s kojim možemo proći." test

AUTOR: HNS.family