SuperSport HNL, 6. kolo, 14.09.2024, 17:30 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 1525
Suci: Ante Terzić (Split), Kristijan Novosel (Gat), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete)

Branimir Korać • subota, 14.09.2024.

Napokon su i Lokosi dočekali prvu ovosezonsku pobjedu. Odigrali su dobru utakmicu u Puli i svladali Istru 1961 s 2:0 uz dva pogotka Silvija Goričana...

Dobru utakmicu odigrale su Istra 1961 i Lokomotiva. Igralo se obostrano otvoreno, pobjedu su tražile obje momčadi, a slavila je Lokomotiva i to s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih 20 minuta dosta problema Lokosima stvarao je Lawal koji je svojom brzinom dolazio do dobrih situacija, ali je potvrdio kako mu nije problem pobjeći i stvoriti priliku, ali problem je realizirati je. Tako je u devetoj minuti bio u sjajnoj situaciji, sve dobro napravio, osim završnog udarca.

Lokomotiva je u početku bila nedovoljno agresivna i to je Istra koristila, dolazila je do prilika, ali završnica nije bila dobra. U 17. minuti Filet je proigrao Lawala koji pred golom promašuje cijelu loptu, ali ona dolazi do Heistera koji puca visoko preko gola.

U 28. minuti Lokomotiva dolazi do vodstva. Čop je odlično proigrao Goričana koji se oslobodio čuvara i onda lijepo iskosa pogodio u suprotni kut za 1:0.

Odmah nakon postignutog pogotka Lokomotiva je mogla povećati prednost, Čop je pobjegao i iskosa došao pred Majkića, imao je samog Goričana u sredini, ali probao je prevariti Majkića i uprskao odličnu situaciju.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli domaćini, Lokomotiva kao da je malo izgubila na energiji dok je Istra podigla ritam.

U 53. minuti Maurić je odlično ubacio, ali nikog nije bilo u petercu i prilika je propala.

Ubrzo je Lawal također imao dobru priliku koju nije iskoristio pa je Lokomotiva skoro došla do drugog pogotka. Karačić je pucao glavom, ali Kadušić odbio loptu s gol linije.

Istra je, kako je vrijeme odmicalo, postajala sve nervoznija, a Lokomotiva je dovršila posao.

U 86. minuti loša reakcija Koskija koji je dodavao prema Ivaniševiću, njegovo dodavanje presjekao je Goričan i krenuo prema golu te lakoćom zabio za 2:0.

Na ulasku u sudačku nadoknadu Fetai je zakačio u kaznenom prostoru Valinčića, dosuđen je kazneni udarac, ali Marešić pucao preko gola.

Gosti tako dolaze do sva tri boda i slave pobjedu 2:0, prvu u novoj sezoni. test