Vodeni sportovi

Jug AO bolji od Barcelone, tijesan poraz Mladosti

HINA, Petar Jenjić • subota, 14.09.2024.

Jug AO i Mladost danas su odigrali svoje utakmice trećeg odnosno drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Dubrovčani su slavili protiv Barcelone, a Zagrepčani izgubili od BVSC-a...

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO, u svom su trećem nastupu na kvalifikacijskom turniru za plasman u Ligu prvaka kojemu su i domaćini, upisali drugu pobjedu svladavši Barcelonu s 14:9 (2:1, 5:4, 6:2, 1:2), dok je zagrebačka Mladost u drugom kolu turnira u Kragujevcu pretrpjela prvi poraz izgubivši od mađarskog BVSC-a s 13:14 (6:5, 2:2, 2:5, 3:2).

Igraj na kvalifikacije za Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igrači Juga slomili su otpor Barcelone u trećoj četvrtini koju su dobili sa 6:2 i tako u posljednjih osam minuta ušli s visokom prednosti od 13:7.

Sa šest bodova Dubrovčani su trenutačno drugi na ljestvici, tri boda više ima vodeći Jadran iz Herceg Novog koji je bio bolji sa 14-12 u međusobnom dvoboju u petak, a kako će plasman u Ligu prvaka izboriti samo pobjednik skupine, Jugu u nedjelju osim pobjede protiv nejake Banja Luke treba i poraz Jadrana od Barcelone.

Rino Burić s tri te Vlaho Pavlić i Bogdan Đerković s po dva gola predvodili su Jug, dok je Pol Daura bio strijelac četiri gola za Barcelonu.

Mladost je usprkos minimalnom porazu od Zugla ostala u igri za prvo mjesto u skupini, no za takav uspjeh potrebna joj je pobjeda protiv domaćina turnira Radničkog od najmanje dva gola razlike u njihovom međusobnom ogledu u nedjelju.

Naime, u petak je Radnički svladao Zuglo s 10:9, pa bi se u slučaju pobjede Mladosti protiv Radničkog stvorio krug od tri momčadi s istim brojem bodova, a u tom bi slučaju o konačnom redoslijedu odlučivao međusobni omjer.

Konstantin Harkov i Franko Lazić su sa po tri gola bili najefikasniji kod Mladosti, dok je Zsombor Ekler s osam pogodaka bio nerješiva enigma za obranu Zagrepčana u sastavu Zugla. test