Sučić dva puta pogađao okvir gola, pobjedu odnio Modrić

Petar Jenjić • subota, 14.09.2024.

Luka Sučić i Luka Modrić danas su odmjerili snage u dvoboju Real Sociedada i Real Madrida, a kao pobjednik izašao je Kraljevski kluba. Oba hrvatska nogometaša odigrala su jako dobro, a posebno Sučić koji je pogađao okvir gola u dva navrata...

Nastavlja se težak ulazak u sezonu Real Sociedada koji je danas pred svojim navijačima igrao protiv Real Madrida. Kraljevski klub zabio je oba gola u drugom poluvremenu iz penala, a nastupila su i dva hrvatska nogometaša.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Real je već u 24. minuti morao raditi prisilnu zamjenu zbog ozljede Brahima Diaza, a umjesto njega ušao je Rodrygo. Odmah u sljedećem napadu Real Sociedad bio je jako blizu pogotka, sjajno je opalio Luka Sučić, ali zatresao se okvir gola.

Još je jednom domaćin zatresao gredu, u 36. minuti dobro je pucao Sheraldo Becker, no ipak malo neprecizno. Real je imao nekoliko prilika, prije svega Kyliana Mbappea, no promjene rezultata u prvom poluvremenu nije bilo.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Sociedad je mogao povesti, odlična akcija koju je završio Sučić, ali ponovno je pogodio stativu.

Promašaji su skupo koštali domaću momčad koja je primila dva pogotka, oba iz kaznenog udarca. Prvo je u 58. minuti zabio Vinicius Junior, a zatim u 75. i Kylian Mbappe.

U završnici susreta odlično je pucao Luka Modrić, ali još bolje obranio je domaći vratar. Modrić je odigrao cijeli susret, dok je Sučić napustio igru u 78. minuti.

Villarreal je stigao do treće pobjede ove sezone, a danas je slavio na gostovanju kod Mallorce s 1:2, zahvaljujući pogotku Ayozea Pereza u 94. minuti. Ranije su golove na obje strane zabijali Logan Costa u 27. odnosno Raul Albiol u 57. minuti u vlastitu mrežu.

Prvu pobjedu sezone upisao je Espanyol koji je slavio s 3:2 protiv Alavesa uz sjajnu partiju i hat-trick Javija Puada koji je poentirao u 21., 56. i 63. minuti. Golove za goste zabili su Tomas Concechny i Nahuel Tenaglia.

Sevilla je pogotkom Jesusa Navasa iz 23. minute stigla do pobjede protiv Getafea. U završnici susreta ostala je s desetoricom jer je u 87. minuti drugi žuti karton zaradio Juanlu Sancheztest