Nova majstorija i krasan gol Olma, Yamal nezaustavljiv za Gironu

Branimir Korać • nedjelja, 15.09.2024.

Barcelona nastavlja sa sjajnim igrama na početku sezone, upisala je i petu prvenstvu pobjedu i to kod iznenađenja prošle sezone momčadi Girone. Barca je u petom kolu bila bolja s čak 4:1...

Barcelona je prodisala dolaskom Hansija Flicka na klupu i igra sjajno. U četvrtom kolu natrpala je mrežu Valladolida i slavila sa 7:0, a u petom kolu u gostima je nadigrala i svladala Gironu s 4:1.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Barca je jednostavno bila brža, efikasnija, atraktivnija, kvalitetnija, sve je išlo njoj u prilog.

U prvom poluvremenu Lamine Yamal s dva pogotka odveo je Barcelonu do lijepe prednosti, potvrdio je sjajnu formu i jednostavno je bio nerješiva enigma za domaćina u ovom susretu.

Kakav je tek bio početak drugog dijela! Na scenu je stupio Dani Olmo, činilo se da je otišao s loptom previše ukoso, ali gotovo iz mrtvog kuta snažno je opalio i pogodio u suprotni kut.

Olmo je 15-ak minuta kasnije napustio igru zbog problema s ozljedom, ali Barcelona je nastavila svoj show i povela s 4:0 golom Pedrija.

Uspjela je Girona smanjiti preko veterana Stuanija, u 86. minuti Barcelona je ostala bez Ferrana Torresa koji je isključen nakon što je zakasnio sa startom i nagazio protivničkog igrača.

Igrač više nije pomogao Gironi, Barca je slavila s 4:1.

U ranijem terminu Celta je ugostila Valladolid i slavila s 3:1 golovima Alvareza, Iglesiasa i Douvikasa. Raul Moro bio je jedini strijelac za goste za koje je Stanko Jurić igrao od 64. minute. test