Atalanta sjajnim poluvremenom do pobjede protiv Fiorentine, Genoa do boda u 96.

Branimir Korać • nedjelja, 15.09.2024.

U tri susreta ranijeg dijela programa u Serie A nastupilo je pet Hrvata. Milan Badelj, Mario Pašalić, Marin Pongračić, Borna Sosa i Ante Rebić bili su u akciji...

Roma je imala u rukama pobjedu protiv Genoe do 96. minute, ali nije izdržala i Genoa je došla do poravnanja.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rimljani su poveli golom Dovbika u 37. minuti, Ukrajinac se odlično snašao nakon što je vratar Genoe Pierluigi Gollini obranio udarac, no lopta se odbila do Dovbika koji zabija.

Uslijedilo je čak pet minuta pregledavanje VAR-a zbog potencijalnog zaleđa i na kraju je gol napokon priznat.

Pokušaji domaćina da dođu do poravnanja ipak su bili nagrađeni pogotkom Konija de Wintera glavom iz blizine. Inače, niti minutu ranije isključen je Daniele De Rossi zbog prigovora.

Milan Badelj igrao je do 80. minute.

Pet pogodaka viđeno je u prvom poluvremenu dvoboja između Atalante i Fiorentine i tih 3:2 bio je konačan rezultat.

Dva puta je Fiorentina dobila golovima Lucasa Martineza Quarte i Moisea Keana, ali prvo je Mateo Retegui izjednačio pa onda i Charles De Ketelaere da bi Ademola Lookman u sudačkoj nadoknadi prvog dijela pogodio za preokret.

U nastavku susreta nije bilo promjena i Fiorentina je slavila.

Mario Pašalić igrao je od 70. minute umjesto Reteguija, a na drugoj strani Marin Pongračić u 81. minuti zamijenio je Ranierija.

Torino i Lecce remizirali su bez pogodaka. Domaćin je odigrao lošu utakmicu i nije zaslužio više od ovog boda.

Borna Sosa ušao je na početku drugog poluvremena umjesto Pedersena, a Ante Rebić kod gostiju je igrao do 61. minute. test