Lukaku sjajno startao u dresu Napolija, Interu samo bod kod Monze

Branimir Korać • nedjelja, 15.09.2024.

U posljednja dva nedjeljna dvoboja u Serie A Napoli je slavio u gostima kod Cagliarija dok su Monza i Inter remizirali...

Inter je gostovao kod Monze, očekivao je pobjedu, ali morao se zadovoljiti remijem. Na tribinama je bio i Ivan Perišić kojeg ponovno povezuju s Monzom, a susret se nekako odvijao očekivano, Inter je napadao i imao inicijativu, a Monza se koncentrirala na kontranapade.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I nakon što Inter nije uspio realizirati prilike koje je stvorio, Monza je došla do vodstva u 80. minuti. Armando Izzo je ubacio, Dany Mota bio je najviši u skoku i glavom poslao loptu u Sommerovu mrežu.

Inter je, naravno, odmah pritisnuo i krenuo po poravnanje i do njega je došao u 88. minuti kada je Carlos Augusto ubacio s lijeve strane, na drugoj strani lopta dolazi do Denzela Dumfriesa koji zabija za 1:1.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, ostalo je spomenutih 1:1 s čime gosti iz Milana neće biti presretni.

U ranijem terminu Napoli je gostovao kod Cagliarija i slavio s visokih 4:0. Otišao je Victor Osimhen, ali Romelu Lukaku se trudi da ga navijači što prije zaborave.

Iako je ovo Lukaku tek drugi nastup, odigrao je sjajnu utakmicu, asistirao je kod prva dva pogotka Di Lorenzu i Kvaracheliji, a onda je i sam postigao pogodak za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je u 93. minuti Alessandro Buongiornotest