Madridski Atletico glatko slavio, Valencia zabetonirana za dno

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 15.09.2024.

Nogometaši madridskog Atletica pobijedili su Valenciju s 3:0 pred svojim navijačima, u dvoboju petog kola španjolske La Lige.

Atletico je ovom pobjedom došao do 11 bodova te se izjednačio s Realom i Villarrealom, a taj trojac ima četiri boda manje od vodeće Barcelone. Valencia je i dalje bez pobjede, na samom dnu ljestvice.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi pogodak na ogledu postigao je Gallagher u 39. minuti, dok su nova dva uslijedila u nastavku. Pobjedu domaćina potvrdio je Griezmann golom u 54. minuti, a sve je zaključeno kada je Alvarez u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:0.

Nogometaši Athletica drugu su pobjedu upisali u petom kolu, u gostima su Baskijci bili bolji od Las Palmasa s 3:2. Iako nije postigao ni jedan pogodak igrač utakmice bio je član Athletica Inaki Williams koji je bio asistent kod sva tri gostujuća pogotka.

Već u sedmoj minuti Athletic je poveo golom Sanceta, dok je Nico Williams u 30. povećao na, činilo se, sigurnih 2:0. Za Athletic su se stvari počele komplicirati u nastavku. Prvo je Jauregizar u 56. pocrvenio za goste, a dvije minute kasnije Ramirez je sjajnim pogotkom smanjio na 1:2.

Unatoč igraču manje Athletic je treći pogodak dao u 76. minuti kada je Paredes povećao na 3:1. Munoz je smanjio na 2:3 u 83. minuti, ali to je bilo sve od Las Palmasa koji unatoč igraču više nije do kraja ozbiljnije zaprijetio Athleticu. test