Duje Ćaleta-Car s Lyonom do boda kod Lensa

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 16.09.2024.

Odigrani su susreti četvrtog kola Ligue 1, puno se očekivalo od posljednjeg dvoboja dana između Lensa i Lyona, ali pogodaka nije bilo...

U posljednjem ogledu četvrtog kola francuske Ligue 1 nogometaši Lensa i Lyona su odigrali bez golova.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lens je time zadržao niz bez poraza, nakon četiri odigrana susreta ima dvije pobjede i dva remija te se nalazi na četvrtom mjestu ljestvice. Lyonu je ovo bio prvi ovosezonski remi, a cijelu je utakmicu za goste odradio hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.

Nogometaši Toulousea dočekali su prvu pobjedu u novoj sezoni francuske Ligue 1, u domaćem ogledu četvrtog kola svladali su Le Havre 2:0. Toulouse je suparnika slomio u posljednjih dvadeset minuta susreta. Prvo je Gabonac Babicka u 70. minuti doveo domaćina u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Gboho golom u 86. minuti.

Nakon dvije pobjede i remija prvi poraz u novoj sezoni doživio je Nantes. Kao gost je Reims pobijedio kod Nantesa 2:1. Nantes je poveo golom Douglasa u 28. minuti, ali domaće veselje nije dugo trajalo jer je u 34. za 1:1 zabio Munetsi. Šok za domaće navijače uslijedio je u nadoknadi, Nakamura je u 91. minuti zabio za preokret i 2:1 slavlje gostiju.

Uz remi 1:1 je završio ogled Strasbourga i Angersa, čime je Angers osvojio prvi bod u sezoni. Strasbourg je poveo golom Nanasija u 31. minuti, dok je u 62. izjednačio Dieng. Goste je poraza spasio okvir vrata u 89. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Rennes je ostvario uvjerljivu domaću pobjedu, s 3:0 je nadigrao Montpellier. Rennes je time ostvario drugu pobjedu u sezoni, a Montpellier treći poraz, s tim da Montpellier još uvijek čeka premijerno slavlje. Rennes je veliki dio puta prema tri boda prevalio u prvih 45 minuta nakon kojih je vodio 2:0. Strijelci su bili Blas u 24. i Kalimuendo u 35. minuti.

Sve je zaključeno nakon sat vremena igre kada je danski nogometaš Gronbaek postavio konačnih 3:0. S 13 primljenih pogodaka Montpellier ima najslabiju obranu u Ligue 1. test