Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, skupina B, 2. kolo, 17.09.2024, 17:00 h
Brazil 8:1 Hrvatska
Hrvatska

Visok poraz Hrvatske, Brazil vrlo uvjerljivo do pobjede

Petar Jenjić • utorak, 17.09.2024.

Hrvatska futsalska reprezentacija izgubila je dvoboj drugog kola Svjetskog prvenstva od Brazila. Jedan od favorita natjecanja slavio je s 8:1...

U susretu drugog kola Svjetskog prvenstva, hrvatska futsalska reprezentacija upisala je i drugi poraz. Danas je ipak bio očekivan, s obzirom na to da je na drugoj strani stajao Brazil, jedan od favorita turnira.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska se dobro držala tijekom prvog poluvremena, a Brazilci su poveli u 13. minuti preko Pita. Dvije minute kasnije izjednačio je Dario Marinović, ali nakon toga ostala je i s igračem manje.

David Kuraja prvo je dobio žuti karton zbog nejakog udarca laktom, Brazilci su tražili VAR provjeru, nakon čega su suci dali hrvatskom igrači crveni karton. To je ujedno bio i šesti akumulirani prekršaj te deseterac za Brazil.

Jedan od favorita natjecanja poveo je tada pogotkom Dyega, a do kraja poluvremena podebljao prednost golovima Marcela i Neuinha.

U nastavku susreta Brazil je zabio još četiri gola. Još jedan gol dodali su Marcel i Pito, dok su se u strijelce upisali i Arthur i Rafa Santos.

Hrvatska u zadnjem kolu igra protiv Kube i trebat će joj pobjeda sa što većom razlikom kako bi možda prošla dalje kao jedna od najbolje trećeplasiranih ekipa skupine. test