Krenula Liga prvaka: Juventus i Aston Villa glatko do pobjeda

Petar Jenjić • utorak, 17.09.2024.

Krenula je nova sezona Lige prvaka, prvi put u novom formatu bez skupina. U prve dvije utakmice nije bilo drame, Juventus je kod kuće slavio protiv PSV-a, a Aston Villa na gostovanju kod Young Boysa...

Young Boys - Aston Villa

Aston Villa vratila se u Ligu prvaka pobjedom na gostovanju kod Young Boysa. Engleska momčad odigrala je jako dobru utakmicu, postigla tri pogotka, a još su dva bila poništena zbog igranja rukom.

Igraj na Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin nije iskoristio neke šanse na početku utakmice, a to im se osvetilo u 27. minuti. Youri Tielemans dobro je primirio loptu nakon ubacivanja Johna McGinna i iskosa unutar kaznenog prostora pogodio suprotni kut. Prvi gol Aston Ville u Ligi prvaka nakon 41 godine.

Na 2:0 gosti su povisili u 38. minuti, a tome je doprinijela jako slaba reakcija Mohameda Camare u obrani što je iskoristio Jacob Ramsey. Odmah nakon toga činilo se da se u strijelce upisao i Ollie Watkins, no gol je poništen zbog igranja rukom.

Jhon Duran joker je s klupe Aston Ville ove sezone, a to je mogao biti i večeras jer je poentirao u 78. minuti. Međutim, i taj je pogodak poništen zbog igranja rukom. Sjajan pogodak zabio je Amadou Onana u 86. minuti i tako potvrdio pobjedu engleske ekipe.

Juventus - PSV 3:1

Nogometaši Juventusa na sjajan su način ušli u novu sezonu Lige prvaka. Na domaćem terenu igrali su protiv PSV i upisali glatku, 3:1 pobjedu.

Stara dama povela je pogotkom mladića u 21. minuti. 19-godišnji Kenan Yildiz, u debiju u Ligi prvaka, izvukao se na desnu nogu i šutirao iskosa s 15 metara te pogodio neobranjivo u suprotni kut. Zaista prekrasan pogodak.

Šest minuta kasnije Juventus je podebljao vodstvo, pogodio je Weston McKennie sa sedam metara nakon što mu se lopta odbila uz malo sreće. Do kraja prvog poluvremena nije bilo novih promjena rezultata.

Domaćin je u 52. minuti dodao još jedan pogodak. Dobra kombinacija Juventusovih igrača, Dušan Vlahović proigrao je Nicolasa Gonzalesa koji je došao do prvijenca za novi klub.

U završnici susreta PSV je ublažio poraz, zabio je Ismael Saibari u 93. minuti. test