Asistencija Modrića u pobjedi Real Madrida, čudesan pogodak Debasta, preokret Liverpoola

Petar Jenjić • utorak, 17.09.2024.

Odigrane su još tri utakmice prvog kola Lige prvaka. Liverpool je napravio preokret na San Siru kod Milana, Sporting Lisabon nadigrao je Lille, dok je Luka Modrić bio jedan od junaka pobjede Real Madrida protiv Stuttgarta...

Milan - Liverpool 1:3

Liverpool je, nakon šoka u prvenstvu i poraza od Nottingham Foresta, dobro krenuo u Ligu prvaka. Na gostovanju kod Milana napravio je preokret i slavio s 1:3.

Igraj na Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Niti tri minute nisu trebale Milanu za dolazak u vodstvo. Alvaro Morata proigrao je Christiana Pulišića koji se sjurio prema protivničkom golu i udarcem iskosa matirao Alissona. Odličan potez američkog nogometaša.

Redsi su u 17. minuti preko Mohameda Salaha pogodili gredu, a šest minuta kasnije došli i do poravnanja. Skraćeni korner ubacio je Trent Alexander Arnold, a loptu glavom u mrežu skrenuo Ibrahima Konate.

Salah je još jednom zaprijetio u 29. minuti i ponovno se zatresao okvir gola. Pritisak Liverpoola isplatio se u 41. minuti. Ubačaj Kostasa Tsimikasa iz kornera, a loptu glavom u mrežu skreće Virgil van Dijk.

U 51. minuti Mike Maignan se ozlijedio i na gol je morao stati 19-godišnji Lorenzo Torriani, u svom debiju za prvu momčad uopće. Mladi Talijan primio je pogodak u 67. minuti, Cody Gakpo proigrao je Dominika Szoboszlaija koji skreće loptu u gol iz blizine.

Real Madrid - Stuttgart 3:1

Real Madrid se namučio na otvaranju Lige prvaka protiv Stuttgarta na Santiago Bernabeu. Njemački doprvak odigrao je jako dobru utakmicu, ali na koncu je ipak izgubio rezultatom 3:1.

Njemačka momčad jako je dobro krenula u utakmicu i u prvih 15 minuta Thibaut Courtois morao je čak tri puta reagirati. Još je Enzo Millot izašao sam ispred belgijskog golmana, no poslao je loptu kraj gola.

Još jedan zicer imali su gosti u 16. minuti, ali sjajni Courtois obranio je pokušaj Angela Stillera. Devet minuta kasnije prva šansa domaćih, sjajan prodor Kyliana Mbappea, no dobra obrana Alexandera Nubela.

U 28. minuti udarac Deniza Udava od bloka je završio na gredi. Real je dobio penal nešto kasnije, ali je isti poništen nakon pregleda VAR snimke.

Samo 22 sekunde po ulasku u nastavak, Kraljevski klub došao je do vodstva, Rodrygo je proigrao Mbappea koji lakoćom iz blizine šalje loptu u mrežu. Na početku 59. minuti Vinicius je lijepo opalio s ruba 16 metara, no pogodio je gredu.

Do apsolutno zasluženog poravnanja stigao je Stuttgart u 68. minuti, loptu je glavom u mrežu poslao Undav nakon ubačaja Jamiea Lewelinga. Odmah nakon primljenog gola, u igru za Real ušao je Luka Modrić.

Hrvatski kapetan je u 83. minuti izveo korner, a najviši u skoku bio je Antonio Rudiger i glavom skrenuo loptu u gol. Pobjedu domaćina potvrdio je Endrick u samom finišu utakmice.

Sporting Lisabon - Lille 2:0

Sporting je odradio dobar posao na otvaranju Lige prvaka i došao do pobjede na domaćem terenu protiv Lillea. Na koncu je slavio rezultatom 2:0.

Nakon jedne propuštene prilike, Viktor Gyokeres doveo je Sporting u vodstvo u 38. minuti. Sjajni Šveđanin izborio se za prostor u kaznenom prostoru i lijepo iskosa pogodio u suprotni kut. Tako je stigao do pogotka u osmoj utakmici zaredom.

Dodatan problem za Lille pojavio se tek što je lopta krenula s centra jer je ostao s igračem manje. Drugi žuti karton zaradio je Angel Gomes.

Sporting je podebljao prednost u 65. minuti, bio je to zaista briljantan pogodak Zena Debasta udarcem s više od 20 metara pod gredu. To je 20-godišnjaku prvi pogodak uopće u karijeri. test

Nebo i zemlja

Bayern je neviđenom lakoćom utrpao Dinamu devet golova, a mogao je mirne duše još barem pet-šest. Katastrofa Dinama, najružniji poraz u...