Suci: Juan Martinez Munuera, Diego Barbero, Miguel Martinez (Španjolska)
9:2(3:0) Dinamo
Bruno Petković 49'
Takuya Ogiwara 50'
Dinamo

Dinamov start u Ligi prvaka iz noćne more, pretrpljen jedan od najtežih poraza u povijesti kluba

Branimir Korać • utorak, 17.09.2024.

Teška večer za Dinamo na Allianz Areni. Dinamo je posramljen, upisao je vrlo ružan poraz 9:2...

Sven Ulreich
46'
25
Thomas Müller
68'
15
Eric Dier
68'
10
Leroy Sane
68'
8
Leon Goretzka
81'
Sergej Jakirović

Katastrofalna večer Dinama u Münchenu. Bayern je prejak, to se znalo, ali izgubiti 9:2...

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka susreta bilo je jasno kako će se igrati i kakva je ideja koje momčadi. Dinamo je igrao nisko u bloku, Bayern konstantno napadao i bilo je jasno da s takvom igrom može biti samo jedno, gratka pobjeda Bavaraca.

Do 16. minute Dinamo se držao, a onda je krenulo. Bila je to pomalo kaotična situacija, sve je počelo padom Aleksandra Pavlovića u 16 metara, Munuera je pustio igru, a onda je Serge Gnabry ostao sam na lijevoj strani i poslao lotpu u mrežu.

Međutim uslijedila je VAR provjera koja je pokazala malo zaleđe Gnabryja, ali se onda provjeravao i kontakt Pierre-Gabriela i Pavlovića u 16 metara. Dosuđen je kazneni udarac koji Harry Kane pretvara u pogodak.

Dinamo je brzo mogao odgovoriti, Ristovski je poslao loptu naprijed za Petkovića, ali Upamecano je bio brži.

U 33. minuti Bayern je došao do drugog pogotka i to krasnog gola. Musiala je fantastično prsima spustio loptu za Guerreira koji natrčava i sjajno pogađa iz prve za 2:0.

Pet minuta kasnije i treći pogodak. Bayern je brzo izveo korner, <+b>Kimmich je ubacio, obrana Dinama bila je loše postavljena i Olise lakoćom glavom zabija.

Dinamo je jedva čekao kraj prvog dijela i noćne more u koju je upao, na njegovu sreću promjene rezultata više nije bilo.

Početak drugog poluvremena kao iz snova za Dinamo. Odličnih deset minuta Modrih i povratak nade.

U 49. minuti Pierre-Gabriel je ubacio s desne strane, Pjaca je prenio loptu do Petkovića koji u padu zabija za 3:1.

Već u sljedećoj minuti Dinamo smanjuje na 3:2! Mišić je povukao napad i gurnuo loptu kroz sredinu za Ogiwaru koji bježi i dolazi pred Ulreicha te smanjuje na gol zaostatka.

U 53. minuti Dinamo je imao sjajnu priliku za potpuni šok i poravnanje, iskosa je snažno opalio Pjaca, Ulreich jedva obranio i spasio svoju momčad.

Osjetio je Bayern da mora podići igru jer se Dinamo ohrabrio i onda je krenulo potonuće.

U 57. minuti Kimmich je ostao posve sam na 16 metara, dobro pucao, njegov udarac odbija Nevistić, ali samo do Kanea koji zabija za 4:2.

Četiri minute kasnije Kane je proigrao Musialu, on pronalazi Olisea koji zabija za 5:2.

Tu je sve bilo jasno, Dinamo je do kraja potpuno potopljen i upisao je jedan od svojih najtežih poraza u povijesti.

Dva kaznena udarca još je realizirao Kane nakon igranja rukom Mišića i prekršaja Theophilea, osmi pogodak izvana je postigao Leroy Sane, a deveti glavom Leon Goretzkatest