Zimski sportovi

Sisak poražen u produžetku u premijernom nastupu u Alpskoj ligi

Branimir Korać • petak, 27.09.2024.

Hokejaši Siska debitirali su u Alpskoj ligi i u debiju uzeli bod. U gostima kod Jesenica poraženi su 3:2 u produžetku nakon velike borbe...

Napokon su i hokejaši Siska krenuli s nastupom u Alpskoj ligi i kao klub otišli na još jednu razinu više. Godinama su bili na dnu ljestvice hrvatskog hokeja, ali sa izgradnjom Ledene dvorane, klub je počeo također rasti i danas se prometnuo u najjači hrvatski klub.

Igraj na utakmice hokeja na ledu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prošle sezone Sisak je igrao u IHL-u, inačici regionalne lige s klubovima iz Hrvatske, Slovenije i Srbije, a sada je otišao na još jednu razinu više, u jaču Alpsku ligu.

Momčad je dodatno pojačanja, potvrdila je kvalitetu i u pripremama i na turniru Kontinentalnog kupa koji je lakoćom osvojila, a već prvo kolo kod Jesenica pokazalo je da će Siščani biti ravnopravan protiv i u ovoj ligi.

U Jesenicama dva puta su se Siščani vraćali iz zaostatka, u 11. minuti Luc Slivnik doveo je Jesenice u vodstvo, a za poravnanje je zabio u posljednjim trenucima prve trećine Patrik Dobrić.

Jesenice su vratile prednost sredinom druge dionice preko Finca Ollija Valtole da bi sredinom posljednje dionice Dominic Rene Čanić zabio za 2:2.

U produžetku su Jesenice ipak stigle do pobjede i to golom Valtole 45 sekundi prije isteka dodatnih pet minuta.

39 udaraca na gol Jesenica i 32 udarca Siska potvrđuju otvorenu i ravnopravnu utakmicu i za nijansu boljeg domaćina.

U sljedećoj utakmici Sisak 28. rujna u svojoj Ledenoj dvorani igra protiv Gherdeine koja je krenula s dva poraza. test