Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, nokaut faza, Osmina finala, 27.09.2024, 17:00 h, Taškent, Humo Arena

Susret počinje u 17:00 sati.
 Hrvatska futsalska reprezentacija u posljednjem susretu osmine finala Svjetskog prvenstva igra protiv Argentine. Poznato je sedam sudionika četvrtfinala, a osmog će dati međusobni dvoboj između favorizirane Argentine i Hrvatske.
1' Počeo je susret.
1' Prva dobra situacija za Tabordu koji je iskosa probao, ali puca pokraj gola.
2'
GOL! Argentina - Hrvatska 1:0
Mrežu je zatresao Alan Brandi.
2' Vrlo loš ulazak u utakmicu za Tihomira Novaka, već dva prodana posjeda na hrvatskoj polovici i pogreška kod gola Argentine, Sarmiento je ispucao loptu preko cijelog terena, Novak je ostavio Brandija iza leđa samog, a on glavom prenosi loptu u mrežu.
2' Ukazuje se pomoć Periću i Tabordi, nakon duela Perić je pao na njega.
3' Pokušaj glavom Sekulića nakon ubačaja Čekola, lako hvata Sarmiento.
3' Opasan i snažan udarac Kusture izvana, lopta ide malo pokraj gola.
6' Čekol je probao skoro s centra iznenaditi Sarmienta, vratar odbija u kroner. Nakon kornera probava Postružin, ali novi korner.
6'
Žuti karton dobio je Kristian Čekol.
7'
Žuti karton dobio je Constantino Vaporaki.
7' Argentinci igraju pomalo i prljavo, ne libe se provokacija, Hrvatska se mora klonuti reakcija. Zasad je Perić jednom nasjeo, morat će biti oprezniji.
8' Čekol izvana, šteta što je išla preblizu vrataru. Hrvatska je popsve ravnopravna, šteta za gol koji je bio baš kiks.
8' Brza akcija Argentine, Taborda je probao iz prve s nekih osam metara, srećom pokraj gola.
9' Griješi Jelovčić, lopta izravno u noge Borrutu koji se sjurio u kontru i pucao pokraj gola.
12'
Žuti karton dobio je Pablo Taborda.
13' Taborda puca i praktički u golu pogađa Claudina koji je tako spasio Hrvatsku od pogotka!
15' Velika obrana Sarmienta! Sekulić je dobio loptu na četiri metra i pucao iz okreta, sjajno brani argentinski vratar.
18' Jako su čvrsti Argentinci u obrani, Hrvatska ne dolazi lako do prilika za udarce.
20' Odličan prodor i prilika za Novaka, ali Plaza mu u posljednji trenutak skida loptu s noge.
20' Kraj prvog dijela, Argentina vodi 1:0.
21' Počelo je drugo poluvrijeme.
22' Kao i na početku susreta, Argentina je krenula visokim presingom.
24'
GOL! Argentina - Hrvatska 2:0
Mrežu je zatresao Matias Rosa.
24' Još jedan poklon Hrvatske i Argentina vodi 2:0. Jurlina je izgubio loptu na svojih 7-8 metara, Rosa ju je uzeo i poslao pokraj Primića u mrežu.
27'
Žuti karton dobio je Franco Jelovčić.
28' Greda! Novak je sjajno pred golom pronašao Perića koji puca s pet metara svom snagom, ali pogađa gredu.
30' Claudino se našao sam pred Primićem, ali hrvatski vratar odlično mu je ušao u šut.
30' Marinović iz slobodnog udarca, dosta nezgodno, ali brani Sarmiento.
31' Taborda, majstor provokacije, sada je odglumio prekršaj i izazvao reakciju skoro cijele hrvatske reprezentacije.
32' Sjajan lažnjak Marinovića, ali Argentinci u posljednji trenutak blokiraju.
35' Primić je skoro iznenadio Sarmienta, lopta je išla u gornji kut, argentinski vratar je spasio.
35' Još jednom puca Primić, ovaj put neprecizno.
36' Rosa je sada iz blizine iz okreta opalio, pokraj gola. Očekuje se da će Hrvatska krenuti s igračem-vratarom.
39' Sarmiento brani dobar pokušaj Jelovčića 1:12 do kraja.
40' Vratnica Vaporaki na prazan gol.
40' Čekol puca, brani Sarmiento i to. 30 sekundi.
40' Kraj, Argentina odnosi pobjedu 2:0.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!