Split ostao bez prave šanse kod Budućnosti

Petar Jenjić • subota, 28.09.2024.

Košarkaši Splita nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti na gostovanju kod Budućnosti, u sklopu drugog kola ABA lige. Crnogorska momčad došla je do uvjerljive pobjede...

Samo dan nakon utakmice protiv Kvarnera 2010 u domaćem prvenstvu, košarkaši Splita gostovali su kod Budućnosti u drugom kolu ABA lige.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Žuti nisu imali prevelike šanse protiv crnogorske momčadi koja je rutinski došla do pobjede rezultatom, svoje druge ove sezone.

Već nakon prve četvrtine Budućnost je vodila s okruglih 20 razlike (33:13), a u ostatku utakmice samo je ostalo pitanje koja će biti konačna razlika na semaforu.

Rasheed Sulaimon s 21 poenom i pet asistencija predvodio je Budućnost do pobjede, dok je Yogi Ferrell dodao 15 koševa.

Najbolji je kod Splita bio David Škara s 15 koševa, Vito Kučić dodao je 13 poena, a Shannon Shorter 12 koševa.

U ranije odigranoj utakmici Crvena zvezda je bez prevelikih problema slavila na domaćem terenu protiv Mornara rezultatom 91:72 i tako stigla do prve pobjede sezone.

Rokas Giedraitis predvodio je Zvezdu s 19 poena, najbolji je kod gostiju bio Branden Jenkins s 27 koševa. Lovre Runjić dodao je osam poena, četiri skoka i četiri asistencije za 37 i pol minuta u igri. test