Automoto

Jorge Martin slavio u Indoneziji i povećao prednost u ukupnom poretku

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 29.09.2024.

Jorge Martin napravio je još jedan korak prema ukupnoj pobjedi u MotoGP prvenstvu. Slavio je i u Indoneziji te povećao prednost u ukupnom poretku...

Španjolac Jorge Martin (Ducati-Pramac) pobijedio je u nedjelju na Velikoj nagradi Indonezije, 15.od 20 etapa MotoGP sezone, učvrstivši se na vodećoj poziciji svjetskog prvenstva, dok je njegov glavni rival Francesco Bagnaia (Ducati) zauzeo treće mjesto.

Na stazi Mandalika slavio je Martin, koji je vodio od starta do cilja, ispred još jednog Španjolca Pedra Acoste (GasGas-Tech3) i Talijana Bagnaie, drugoplasiranog u generalnom plasmanu.

Martin sada u ukupnom poretku ima 366 bodova, 21 više od Bagnaiae, dok je treći još jedan Talijan Enea Bastianini (Ducatti). test